Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cukrász okj majd később...

Cukrász okj majd később pszichológia alapszak?

Figyelt kérdés

Ez így elég furcsa párosításnak hangozhat, de mindkettő nagyon érdekel. Először úgy gondoltam, hogy én majd jól összevonom a szakma- és diplomaszerzést (aka turizmus-vendéglátás szak), de ez rossz döntésnek bizonyult, úgyhogy nem szeretném folytatni.

Szeretnék elvégezni egy cukrász okj-t és ebben a szakmában dolgozni, majd később valamikor elvégezni a pszichológia szakot (akár levelezőn), mivel én is tudom, hogy ha nincs nagyon nagy szerencsém és nem érek el tényleg nagy dolgokat, akkor ezt nem nagyon lehet örökké csinálni. Így felsőfokú végzettséget szereznék a 3 nyelvvizsgám mellé (most a 4. nyelvet tanulom) és remélhetőleg el fogok tudni helyezkedni. Lelkileg és személyiségileg nem tartom magam alkalmasnak arra, hogy pszichológus legyek, ezért nem tervezek azzal komolyabban, de tényleg nagyon közel áll a szívemhez, sokat olvasok a témában, néha ilyen témájú előadásokra is elmegyek. Ez persze igaz a cukrászatra is, de gondolom ez nyilvánvaló, ha ezzel szeretnék foglalkozni.

Szerintetek működne ez így? Cukrászok/pszichológiát végzettek, mik a tapasztalataitok? Mit tanácsoltok?



2018. okt. 16. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichológia alapszak sokra nem elég. Nem is leszel vele pszichológus, csak viselkedéselemző. Javaslom nézd meg a KRE Kapszli oldalán a képzési katalógust, hány évet is kell tanulni ahhoz, hogy te ezzel kezdeni tudj valamit.


4 nyelv mellé inkább valami szakfordító-tolmács illene, ahhoz mondjuk elég a viselkedéselemző alapszak is (csak ne ringasd magad álmokba, hogy ez így önmagában jó valamire).


Én pincérkedtem és most pszichológiára járok, de tudom, hogy 10év tanulás alsó hangon,mire értékelhető szakember leszek ezen a területen.

2018. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* bocsi, az kimaradt, hogy azért nézd meg a képzési katalógust, mert ott láthatod, hogy sok-sok ága van a pszichológiának és talán találsz olyat, ami megfog, és mégsem a standard pszichológus szerep, ami azt mondod, nem neked való. Számtalan terület van, és kutatások is, nem kell pont terapeutának állnod. Kukk meg! :)
2018. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számomra nem világos, hogy ha tudod, hogy nem vagy alkalmas pszichológusnak, és nem akarsz dolgozni a szakmában (gondolom akkor csak az alapszakot végeznéd el, hiszen minek akkor a mester, a módszer, a szakképzés is), akkor egyáltalán mi a célod vele. Szép dolog az érdeklődés meg a hobbi, de a pszichológia alapszakkal pont semmire sem mész, mert nagyon alapozó, rengeteg nem pszichós tárgy is van, és a pszichósokban viszont nem igazán van elmélyülés. Dolgozni nem tudsz vele, és az érdeklődésedet ki tudod elégíteni azzal, hogy magadtól olvasol, előadásokra jársz stb.
2018. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért, hogy könnyebb legyen munkát találni, ha egyszer otthagyom a vendéglátást. Vagy ti nem úgy látjátok, hogy szívesebben felvesznek nagyobb cégek olyan embereket, akiknek van felsőfokú végzettségük? Ha nem is szakirányú, de valami (ami nem ilyen vicc kategória) aztán majd betanítanak, én azért szoktam ilyen álláshirdetéseket látni. Tudom erre a gazdasági jobb lenne, de az nem menne, de talán ahogy pl. szívesebben látnak egy tanárit mint egy nyelvszakot, ez is jelentene valamiféle előnyt ha mondjuk emberekkel kell foglalkozni.
2018. okt. 17. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak pszicho BA-m van, vagyis viselkedéselemző vagyok. És azt látom - a pszichón kívül - minden admiisztratív és középvezetői munkánál kapunyitogató kulcsoska. (Persze, ha értem az adott céges területet pluszban).

Szóval igen, egy alapszak is hasznos.

Hogy a cukrászattal hogy lehet összekötni, arra csak tippem van pl. az egészségpszicho-testtudatosság-egészséges sütik :)

ja, és menj nappalira, sokkal jobb...

mellette is tudsz egy kicsit dolgozni plusz kapsz ösztöndíjat

2018. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!