Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek haza Magyarországra...

Menjek haza Magyarországra befejezni a gimit vagy maradjak itt kint Brazíliában és fejezze be itt?

Figyelt kérdés
Cserediákként vagyok kint Brazíliában és lehetőségem lenne befejezni itt a középiskolát, ha akarnám. Otthon még 2 évem lenne hátra. Egyetemre Európában szeretnék járni és az egyetem amire jelentkezni szeretnék elfogadná mind a magyar mind a brazil középiskolai bizonyítványt. A kérdés az, hogy megérné-e nekem itt maradni. Hiszen itt 1 év alatt végezhetnék és a tananyag is könnyebb, mint otthon. Viszont az iskola minősége itt nem olyan jó és fizetős is, valamint a nyelv is akadályokat jelenthetne. Eddig teszteket amiket itt írtam, jól sikerültek és szerintem be tudnám pótolni azt amit eddig itt tanultak. Szerintetek?

2018. okt. 17. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha meg vagy győződve arról, hogy nincs szükséged magyar nyelvű érettségi bizonyítványra később sem, és _tényleg_ sikerül kint jó eredménnyel leraknod (azért gondolom kint teljesen más a tananyag), akkor rakd le kint. Onnantól kezdve, hogy felvettek az egyetemre, SENKIT nem fog érdekelni, hogy hol érettségiztél. Ha diplomáztál, a CV-be is csak a diplomát szokás beírni, az érettségit nem.
2018. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Haza ne gyere.
2018. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha ott szerzed meg a bizit,

akkor is vlmikor le kell fordíttatni

magyarra

2018. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagyis pénzbe fog

kerülni

2018. okt. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy egy kicsit jártasabb a témában, légyszi írjon még!

Mivel egyetemre is külföldön tervezek járni, ezért nem hiszem, hogy szükségem lenne a magyar érettségire. Viszont mivel európai egyetemre szeretnék jelentkezni, lehet, a magyarral többre mennék?


Utolsó, egyetem után már nem hiszem, hogy az érettségit is fordíttatni kellene. Másrészt nem vagyok benne teljesen biztos, hogy visszamegyek-e még bár ezt sosem lehet előre tudni.

2018. okt. 19. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!