Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan juttok tul ezen...

Ti hogyan juttok tul ezen vagy nalatok ilyen nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok emeltezek majusban bioszbol.... mar a kovetelmeny szerint atmentem mindenen, es akkor gondoltam gyakorlok elozo evi erettsegiket, de kb semmit nem tudok, vagy nem is ertem..

egy ketto feladatnal logika alapjan ki sakkozom hogy mi merre, de jo par lerdesnel nem tudok semmit, es utana a javitokulcs alapjan visszanezem a kovetelmenyt de ugy se jovok re a megoldasra....

ti hogy tanultatok? es hogy kezeltetek az e fajta kudarcot... mar azon vagyok hogy feladom

tippek?


2018. okt. 17. 05:44
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Itt bukik ki, hogy a helyi gimnázium mennyit ér.


Úgy lehet túljutni ezen, hogy pánikszerűen keresel egy felvételi (emelt érettségi) előkészítő tanfolyamot, beiratkozol és elkezdesz tanulni.


A realitás ugyanaz, mint 30 éve is volt: felvételi előkészítő nélkül nagyon nehéz összeszedni a pontszámot. Viszont: "kudarcról" még nem beszélhetünk, most még csak szembesültél a realitással. Éppen jókor.

2018. okt. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Ui: nagyon drága, de vélhetően ezzel mész biztosra (és októberben is indult szóval még bekapcsolódhatsz): [link]


Sajnos ez a realitás ma, hogy miközben elvileg esélyegyenlőség van, gyakorlatilag ha a gyerek nem jár különórákra, pénzes tanfolyamokra, magántanárhoz, akkor gyakorlatilag esélytelen a legjobb helyekre bejutni. Így működik a társadalmi kontraszelekció.

2018. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az a baj pecsi vagyok igy ilyenre nem tudok feljarni....
2018. okt. 17. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
No problemo. Pont eléred! [link]
2018. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
lol ennyit elkernek egy ilyenert :D
2018. okt. 17. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:

(Nem tudom, ki az az idióta aki lepontozott...)


Amint látod, ez pont fele a budapestinek. És ez egy 6 hónapos tanfolyam. Te döntöd el, neked megér-e 65 ezret az egyetemi felvételid, vagy nem.

2018. okt. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Elsőre nekem se ment a feladatok többsége, a kulcs ehhez pedig az, hogy sokat kell gyakorolni (bár nekünk ez fakton is alap dolog volt). Minél több érettségit oldasz meg, annál jobb, én gyakoroltam közepeseket is, meg máshonnan is. Az egy dolog, hogy elvileg végeztél a követelményrendszerrel, de érettségin nem csak tudni, hanem pont hasznosítani kell a tudásodat. Én nem jártam semmiféle külön tanárhoz/előkészítőre/akármire, nekem bőven elég volt a fakt, és az, hogy otthon a legtöbb időt a biosznak szántam, nem volt olyan nap, hogy ne tanultam és/vagy gyakoroltam, ismételtem volna. Szóval fel a fejjel, ne aggódj, egy kis idő után már úgy is ráérzel a dolgokra, aztán szemmel látható lesz a javulás! :)
2018. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!