Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Debreceni Egyetem programter...

A Debreceni Egyetem programtervező informatikára vagy a Pannon Egyetem programtervező informatikára menjek?

Figyelt kérdés

Tapasztaltak véleményét kérdezem, mi ami jó és rossz az egyetemen. Van lehetőség külföldre menni dolgozni egy ott szerzett bsc diplomával? Az msc-t kint szeretném csinálni munka mellett.

A tanárok jól magyaráznak? Milyen a kollégiumi élet?



2018. okt. 19. 15:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve a városról is szeretném ha mondanátok egy-két szót. Milyen ott élni?
2018. okt. 19. 15:48
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Debrecenben rengeteg cég van, nem csak a BMW de azon kívül is rengeteg SSC stb. Így több lehetőséged lesz ott gyakornokoskodni. Just sayin'.
2018. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Veszprémben is nagyon sok gyakornoki lehetőség van infósoknak, Continental, Valeo, Balluff kimondottan vadássza is a MIK-es hallgatókat meg a mérnököket, de rajtuk kívül is sok cég van még. Amúgy nem értem Mancse Dingó ha már 700 kérdésnél leírtad hogy közgazdász/bölcsész vagy és Bp-n végeztél mégis mit tudsz erről a 2 városról vagy szakról?


Veszprémi egyetemen ami rossz hogy baromi sok az óra, simán előfordul hogy 8-tól fél 18ig vagy fél 20ig benn vagy, ami elég fárasztó tud lenni, viszont pénteken 10-12 után nincs óra, Néhány infós terem nagyon modern, viszont van még pár ahol cserélni kéne a gépeket. A legtöbb tanár jól magyaráz, de azért nyilván vannak kivételek (ez szerintem mondjuk mindenhol igaz). PhD-sok is tartanak szemináriumot, főleg náluk nagy a szórás minőségben. Lehetőség biztos van kint dolgozni vele, nem próbáltam, de ha beszéled a nyelvet azért infós diplomával egész jó esélyeid vannak plusz Magyarországon kívül nem igazán tudják mi a különbség egy BME, DE, PE ELTE vagy bármilyen egyetem között. Gazdinfón tanulok, szóval proginfóról konkrétabban azt tudom amik közös órák voltak meg amiket ismerősöktől hallottam. Amúgy az első év amit túl kell élni, az nagyon húzós. Tavaly változtattak a tanterven, én még a régi szerint tanulok, a miénknél nagyon könnyű volt csúszni már a legelején az egymásra épülések miatt, most az új mintatanterv azért hallgató barátabb. Azért látszik hogy folyamatosan próbálnak javítani a képzésen, átalakítják a tematikát az igényeknek megfelelően. Nekem főleg pozitív tapasztalataim vannak az egyetemről, de nem tudom a DE miben jobb/rosszabb.


Veszprémben 3 koli van, az egyik elég pici és főleg bölcsészek lakják, a másik 2 a Központi és a Magister, mindkettőt próbáltam. A központi közelebb van a főbb épületekhez (Magi kb plusz 10 perc gyalog) meg szerintem sokkal összetartóbbak itt a hallgatók, bulisabb hely inkább. Elég kulturált hely (okés a berendezés, tiszta), viszont itt 2 szobatársat kapsz, míg a Magiban csak 1-et, plusz mindkét helyen 2 szobának van egy közös vizesblokkja. Amit még a központiban szerettem hogy a környéken van több kisbolt, pékség, kb 5 perc alatt meg lehetett fordulni, míg a Magitól többet kell sétálni, viszont csendesebb helyen van és modernebb, plusz csak 1 emberrel kell osztozni a szobán.

2018. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Előző: valami problémád van talán? Rosszat mondtam?
2018. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem, igazából semmit se mondtál :D
2018. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. okt. 19. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont annyit mondtam, amennyit szerettem volna. Debrecen Magyarország második legnagyobb városa, nemzetközi repülőtérrel, BMW-vel, rengeteg más céggel. Ennyit szerettem volna mondani, ez is egy kis adalék a döntéshez.
2018. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az SZTE-rol mi a véleményetek?
2018. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!