Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hiányszakmákat érdemes...

Milyen hiányszakmákat érdemes tanulni 2019-2020-ban?

Figyelt kérdés
Most 10.-es gimnazista vagyok,de jövőre 11.-es és ugyebár továbbtanulás, ilyenkor ugyebár a 11.-ik egész évet nézik illetve a 12.-ik félévet. De én mindenképp valami jó hiány szakmát szeretnék tanulni, mert Egyetem már nekem nehéz lenne. A tervem hogy érettségi előtt letenni egy középfokú angol nyelvvizsgát, és utána kellő nyelvtudással külföldön szerencsét próbálni. Csak még a szakmát nem döntöttem el. Szerintetek milyen hiányszakmát érdemes tanulni, ami jól fizet illetve jól meglehet élni belőle? Köszönöm nektek! 17/f

2018. okt. 22. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelő,ács,esztergályos..ezeket kapásból tudom h a férjemék nehezen találnak.
2018. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő, köműves, hegesztő.
2018. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nálunk az összes álláshirdetésben ezeket keresik: CNC esztergályos, lakatos, ívhegesztő, targoncás, autószerelő, na meg bolti eladó mindenhova.
2018. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Gondolkodok ezeken is. Mindháromnak ment a zöld pacsi
2018. okt. 22. 20:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Sofőr; teherautós, buszos, kamionos, taxis
2018. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó Köszönöm! :)
2018. okt. 31. 15:08
 7/9 anonim válasza:

Ahogy én látom a hiányszakmák közül inkább azokat érdemes tanulni és elvégezni, amikkel versenyszférában is eltudsz helyezkedni. Ha nem valami kis vagy közepes vállalkozónál, akkor majd egy multinacionális cégnél.


A szociális ágazattal, az egészségüggyel és a hivatali élettel kapcsolatos szakmákkal csak a baj van a Gyakori Létszám STOP miatt.


Hiába folyik már az a csapból is, hogy ápolókból meg szociális szakemberekből meg államháztartási ügyintézőkből nagy hiány van. Ez csak FÉL igazság.


A hivatalokban túl sok a naplopó akik protekcióval bekerültek oda korábban. Így egyre több embert küldenek el a közszférából, hogy spóroljon rajta a kormány.


Az egészségügyben és a szociális ágazatban meg hiába kellene több ember, hiába van hiány ápolókból és ilyen-olyan gondozókból...NINCS elég pénze az Államnak arra, hogy egy csomó új embert felvegyenek a kórházakba és a szociális intézményekbe dolgozni.


Nagyon gondold meg, hogy mit tanulsz. Ne hagyd magad átverni. Hiányszakma sem mindig hiányszakma. És az sem mindegy hogy miért hiányszakma az amire rámondják az.

2018. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
De persze ha külföldön akarod folytatni majd az életed, akkor jó lehet például egy ápoló vagy gyógypedagógus is. Külföldön jobban jársz ezekkel is mint idehaza.
2018. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod utolsó! :)
2018. nov. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!