Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesi Gazdasági Egyetem-...

Budapesi Gazdasági Egyetem- Külkereskedelmi Karról írnátok néhány dolgot?

Figyelt kérdés

Kereskedelem és marketinget fogok ott tanulni, és érdekelne milyenek ott a tanárok, a hallgatók, a körülmények, pl előadó termek, szemináriumi termek, maga az oktatás stb. minden érdekel engem.


illetve a mátyásföldi kollégiumba szeretnék költözni, ott hasonló dolgok érdekelnének, milyen emberek vannak ott, milyen körülmények, közös fürdő, bulik, közösség, minden érdekel. Köszönöm a válaszokat előre is



2018. okt. 24. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A kollégiumra ne alapozz, nehéz bekerülni, mert eléggé kicsi, a túljelentkezés viszont hatalmas, ráadásul leginkább szociális alapon lehet bekerülni, és a távolság csak sokadlagos szempont.


Én másik szakra járok, így a kermarkot érintő kérdéseidre nem tudok válaszolni, a tantermek projektorral felszereltek, normális asztalok és székek vannak, filces táblákkal. Van kettő büfé is asz egyetemen, illetve hétfő és csütörtök között étterem(menza) is van, széles kínálattal. Arra készülj, hogy az új szabályzat szerint a tárgyújrafelvételért is fizetni kell majd, nem is olyan keveset..

2018. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és az előadók milyenek? tudod, én nagyobb méretű vagyok, félek hogy a rögzitett padok közé nem fogok beférni. Egyébként szociális alapon, mire gondolsz? minél jobb körülmények között éltél, annál nagyobb az esélyed a bejutáshoz? illetve a távoságot nem veszik figyelembe?

tehát pl egy monorinak kevesebb esélye van mint egy budapestinek? válaszodat előre is köszi

2018. okt. 24. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy darab nagy előadóterem van, de az órák 99,9 %-a tanteremben van, mert felesleges lenne az előadóban. A termekben pedig asztal és szék van, nem az első osztályban lévő rögzített padok, ne aggódj. :) Ha mész nyílt napra, akkor pedig majd látod a nagy előadót is, ott szokott lenni a tájékoztató. Az informatika termek egy részében pedig kifejezetten széles székek vannak.


Szociális alapon arra gondolok, hogy minél rosszabb körülmények között élsz (egy főre jutó, eltartottak száma, egy háztartásban élő munkanélküli családtagok száma, rokkantság, hátrányos helyzet, stb..), annál több esélyed van. Ugyanakkor a felvételi pontszám is számít.

A távolságot úgy értem, hogy maximum 10 pont jár arra, ebből budapestinek 0 jár, Monorra szerintem 1-2 pont.. Itt van egy link, ebben benne van részletesen az elbírálás, a bekerülési pontszámok természetesen mindig attól függenek, hogy a többi jelentkezőnek milyen a jelentkezési anyaga.

A "IV/1. melléklet Egységes szempontrendszer a kollégiumi felvételi elbírálásához" melléklet kell neked, a 131.oldalon van, vagy 132, ha oldalszámra ugrasz a pdf-ben.

[link]


Jól látható, hogy a szociális-felvételipont-távolság pontszámok a következőek maximum : 90pont-60pont-10pont. Tehát önmagában a távolsággal nem lehet bekerülni. Ami végülis fair, mert nem a távolságtól függ, hogy a hallgatónak van-e lehetősége szoba/lakás bérléssel megoldania a lakhatását, hanem a családja szociális helyzetétől, a tanulmányi pontok pedig elősegítik, hogy a tanulmányaikat komolya(bba)n vevőknek legyen lehetőségük a kollégiumi elhelyezésre.


Remélem, minden kérdésedre válaszoltam, írj még nyugodtan ha érdekel valami :)

2018. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél! Írok még ide, ha lesz kérdésem, vagy pedig privátban írok!
2018. okt. 26. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!