Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem tanulásában...

Emelt történelem tanulásában kérnék segitséget, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok

ön magában bármilyen tipp érdekel de legfőképp a kérdésem hogy melyik a legcélszerubb.

Jelenleg mivel még korán van tételeket nem kaptuk ki kb sotétben tapogatózom. Elkezdtem az oktatás.hu oldalárol az emelt történelem érettségi feladatlapjait kimásolni fuzetbe aztan megoldani oket ha meg valami nem megy megnézem a megoldást es hat azt ugy helyesen megtanulom akkor. Barátnom szerint ez hulyeség és tényleg időigényes. Jobban járnék ha átolvasnám inkább 9-12. es tankonyveimet es irjak vázlatot belőle ? Azzal csak az a gond hogy irhatok minden oldalrol, témárol vázlatot sok lesz es nem nagyon tudom melyik fog vissza köszönni belőle érettségin . Szóval nem tudom hogy hogyan kezdjek neki célszeruen.



2018. okt. 25. 22:17
 1/4 A kérdező kommentje:
*történelem irásbelire szeretnék felkeszulni
2018. okt. 25. 22:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Én vettem egy emelt töri érettségire felkészítő könyvet, és azt tanultam meg. (Nagyon tudom ajánlani B. Mátyus Gyöngyi, Bori István: történelem érettségi témavázlatok, II. Emelt szint- könyvet. Nagyon alapos, és ennél több tényleg nem kell. Ezen kívül megvettem még a szóbeli tételeket kidolgozva, ami csak olyan február környéken jelenik meg, az aktuális tételsor alapján. Az is nagyon részletes, tényleg mindkettőt nagyon tudom ajánlani.)Átolvastam egyszer, kétszer, háromszor, stb. A tanáromtól kaptam plusz jegyzeteket, azok voltak a leghasznosabbak, és az oktatás.hu-N fennlévő tematika alapján átolvastam. és kitöltöttem az ÖSSZES korábbi feladatsort. Nem időpazarlás!!! Nagyon is hasznos, még akkor is, ha nem megy minden. Akkor legalább tudod, mit kell átnézni. Én nem kitöltés közben néztem meg a jó választ, hanem amikor már ültem felette egy darabig, mert igen sokszor volt, hogy menet közben beugrott. Emellett még kb hetente hordtam a tanáromnak az esszéket, hogy javítsa ki, a végén már szerintem elege volt belőlem:D

Ha esetleg még lenne kérdésed, írj nyugodtan:)

2018. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszod !
2018. okt. 25. 22:56
 4/4 anonim válasza:
A gyakorlás sosem haszontalan, még ha időigényes is. Egy-egy témakörhöz segítséget adhat ez is: https://www.youtube.com/channel/UC22ykWspI6yMHniyhbUovpw/fea..
2018. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!