Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leendő, vagy már a szakmájukba...

Leendő, vagy már a szakmájukban dolgozó történelem tanárok segítségét szeretném kérni. Felvesznek így Főiskolára, Egyetemre? (Lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

11.-es, szakgimnáziumba járó diák vagyok. Jelenleg kisgyermek gondozó és nevelő szakon vagyok, amit szeretek is, de azt hiszem nem tudnék ebben a szakmában dolgozni.

Nagyon-nagyon szeretem a törit, és mindenképpen gyerekekkel szeretnék foglalkozni, szóval így jött az ötlet, hogy akkor történelem tanárnak tanulnék tovább. A baj csak az, hogy nekem jövőre az ötödik érettségi tárgyam, vagyis a "választott" az szakmai érettségi lesz, tehát nem természettudományi tárgy, vagy esetleg informatika. A kérdésem az lenne, hogy ezt az érettségit is elfogadják, vagy muszáj bioszból vagy föciből érettségiznem még pluszba ahhoz, hogy felvegyenek?

Nagyon-nagyon megköszönném, ha valaki segítene nekem, mert kicsit el vagyok veszve, és félek, hogy emiatt nem fog összejönni a dolog.

Előre is köszönöm, további szép napot! :)



2018. okt. 27. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen elfogadják. A tanulmányi pontok esetén legalábbis mindenképpen, ott nem számít, mi az ötödik érettségi tárgy. Az érettségi pontoknál (a két kötelező tárgynál) pedig úgyis az fog számítani, hogy milyen szakpárosításban gondolkozol, de ezt a szakmai tárgyat ott valószínűleg nem fogják elfogadni. Ha van egy kis szerencséd, és olyan szakpárosítást választasz a töri mellé, amiből amúgy is érettségizel (matek, magyar, idegen nyelv), akkor valószínűleg nem kell plusz tárgyból érettségizni, de ezt majd decemberben fogod tudni megnézni, amikor a felvin is láthatóak lesznek a különféle szakpárosításhoz a felvételi követelmények.
2018. okt. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a termtud érettségi, hacsak nem termtud szakot választasz!!!

Mit akarsz másik szaknak?!

2018. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, csak két szakos tanárképzésre lehet jelentkezni és emiatt választanod kell egy másik tárgyat a töri mellé. Ha ez pl, biológia, akkor kell biológiából érettségizni, ha valamelyik nyelv, akkor emeltezned kell az adott nyelvből. Sajnos a felvi.hu szakleírásos oldalán jelenleg csak a 2019 februári képzések vannak fent, emiatt még nem lehet látni, hogy melyik szakpárhoz miből és milyen szinten kell érettségizni. Bár abban sincs egyszerű dolgod, hogy 2020-tól elvileg a felvitelihez kell majd minden szakhoz legalább egy emelt szintű érettségi és egy középfokú nyelvvizsga. Elsőre mindenesetre gondold át, hogy mi legyen a másik szakod.
2018. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!