Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyogyszertari asszisztens...

Gyogyszertari asszisztens online tanfolyam letezik? Kulfoldon tartozkodas miatt lenne jobb opcio Vizsgazni haza tudok menni

Figyelt kérdés
Valaszokat elore is nagyon koszonom!

2018. okt. 29. 13:08
 1/4 bensdorp ***** válasza:
Nem, mivel a tanfolyam fele gyakorlat, és ebből a laborbeli tudás egyàltalán nem pótolható lexikàlisan.
2018. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Külföldi munka mellett nem fogod tudni megcsinálni. A tananyag 60-70%-a gyógyszertári és / vagy laboratóriumi gyakorlat.


Én is elszeretném végezni a tanfolyamot, de nagyon nehéz mert a lakhelyemhez képest 100 ( száz ) km-es körzetben nincs gyógyszertári asszisztens oktatás.


Vagy elkell költöznöm az ország más részére. Vagy utazgathatok hétről-hétre 1-2 évig hétvégi oktatásban és saját magamnak kereshetek gyakorlati helyet ( például egy gyógyszertárat, ahol fogadnak gyakorlatra tanulói szerződéssel ).


Ráadásul a távoktatásban szerzett bizonyítványt a legtöbb helyen le is nézik. Plussz sima gyógyszertári asszisztenseket a legtöbb gyógyszertár nem is akar alkalmazni, mert a sima asszisztens nem adhat ki gyógyszert, nem szolgálhatja ki a vevőket. Ahhoz elkell végezni még egy szakasszisztensi tanfolyamot is, de ahhoz meg sima asszisztensként lekell dolgozni 2-3 évet a szakmában. Viszont ha sima asszisztensként nem tudsz elhelyezkedni vele akkor hol szerzed meg a 2-3 év munkatapasztalatot ha nem akar senki sem alkalmazni pályakezdőként??? Ördögi kör az egész.

2018. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ahhh ettol tartottam...igen gondoltam hogy nagy szerepe van a gyakorlatnak.

Es esetleg ha otthon iratkozom be de a gyak.ot megoldom kulfoldon? Mondjuk ez mar elegge bele vinne a furcsat :)

Neztem itt is gyogysz.assz.tanfolyamot de gyakorlatilag 2x annyiba kerul.


En ugy tudom hogy az asszisztens elvegzese utan egybol lehet jelentkezni szakasszisztensre.

Allitolag az asszisztens tanfolyam alatt szerzett gyak.orakat "beszamitjak"?

Most mar ebben sem vagyok biztos :/

2018. nov. 4. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszke
2019. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!