Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szakról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pályaválasztás előtt állok.

Érdekel a töri,a magyar. Szivesen eltudnám képzelni magam a közigazgatásban. Jelenleg az NKE ÁLLAMTUDOMÁNYI (ONA) szaka érdekelne. Nagyon sok pozítívumot hallottam az egyetemről. Viszont erről a szakról kevésbé. Ha jól tudom(javítsatok ki ha nem igy van) ezt a szakot nem rég vezették be.

Sokak szerint ezzel a szakkal nem fogok tudni elhelyezkedni,ha új párt lépne országunk élére.

Kérdésem az lenne felétek,hogy megéri-e jelentkeznem erre a szakra a jövőre nézve?

Ugyanis biztos allast szeretnék magamnnak

Elore is koszonom.



2018. nov. 1. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia, szerintem inkább jogra jelentkezz. :)
2018. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is jelentkeztem tavaly erre a szakra. Nagyon érdekel(t) az állam működése, így gondoltam jó lesz ez a szak. A pályaalkalmasságin is megfeleltem ( ami annyi volt, hogy bemutatkoztam :"D), szóval gondoltam jó lesz.

Viszont nagyon-nagyon lecsökkenti a lehetőségeidet. Abba gondolj bele, hogyha végzel akkor, rendben, dr. leszel (államtudományok doktora), egész végig jogot fogsz tanulni, meg pár külön államigazgatási/politológiai tárgyat.

Miután végzel ott leszel pályakezdőként és megpályázol egy helyet mondjuk az állami szférában. ( már ha érdekel az alacsony kezdő fizetés hivatalnokként ), megpályázza a helyet még egy ELTE, Pázmány illetve más egyetemeken végzett jogász.

A hivatalok élén mind-mind ezeken az egyetemeken végzett emberek ülnek. Nem mondom hogy minden embernek maga felé nyúl a keze, de ilyen helyzetekben, sajnos igen.

Ja! Jogi állásokat ezzel a végzettséggel nem tölthetsz be, mivel nem jogdoktor leszel.

A már így is telített piaccal, te egy kis rést tudsz csak lefedni ezzel a végzettséggel. Az államtudományi végzettséget kiváltja a jog, de a jogász munkáját egy államtudós? ( még azt sem lehet helyesen kimondani mi leszel a végén) nem lesz képes.

Nagyon-nagyon gondold át!

Azt tartsd figyelemben, hogy a végzés után minél több választási lehetőséged legyen, ne tegyél fel mindent egy lapra. Dolgozhatsz állami szférában politológia, jogász, igazságügyi igazgatási végzettséggel is, majd utána lesz lehetőséged váltani.

Magáról az egyetemről én is jókat hallok egyébként.

Ha az NKE érdekel kifejezetten, akkor nemzetközi igazgatásit választanék a helyedben. :)

2018. nov. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Milyen pozitívumot hallottál az NKE-ről? Én semmi jót nem hallottam még arról az egyetemről.
2018. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
A rengeteg lehetőséget. Ott van pénz arra, hogy bármilyen sportágat felvehess, a nyelvoktatásra is odafigyelnek. Azért ez a kettő nem mindegyik egyetemen van megadva, sajnos.
2018. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
#4: Mivel a jelenlegi kormány kedvenc egyeteméről van szó, annyira nem meglepő hogy van pénz dögivel.
2018. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként egy egyetem nem attól lesz jó, hogy sokféle sportágat felvehetsz. Nyilván pozitívum, de elsősorban a tanítás minősége, és a diplomád piaci értéke, az elhelyezkedési képességek a döntőek, ez pedig az NKE esetében szerintem nem túl jó.
2018. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Én itt tanulok, úgyhogy első kézből tudok neked tapasztalatot mondani.

Pozitívum,

2018. nov. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
57%

Én itt tanulok, úgyhogy első kézből tudom megosztani a tapasztalatom.

A tanári kar összességében abszolút kompetens, általában ELTE-ről, Corvinusról jöttek, de olyanról is tudok aki pl. Szegedről. A tanáraim közül kb 5-6 az, akit különösen jónak tartok (normális a vizsgán, nem csak a tananyagot adja le érthetően, hanem színezi is azt, kiváló előadásmóddal megfűszerezve), ami egy elég jó arány. Persze van néhány olyan is, akikről rosszabb véleménnyel vagyok de ott sem a felkészültséggel vagy a tudás hiányával van a baj, és ők tényleg a kisebbség.

Eleinte a tárgyak eléggé szerteágazóak, a későbbi időszakban fognak majd a jog körül koncentrálódni. Nem szemétkednek veled, nem akarnak kib.aszni a hallgatókkal, viszont elég sok a zh a szemeszter alatt (azért nem kell megijedni annyira, ha leülsz tanulni és van hozzá eszed át fogsz rajtuk menni, nem vészesek).

Szóval az oktatás színvonalát jónak mondanám, és még folyamatosan javulni is fog.

A környezet zöld, modern és hangulatos. A közösségi élet sem rossz, de azért még van hova fejlődni (amire a lehetőség megvan).

Nem kell aggódni, nem "janicsárképző", nem szajkóznak Fideszes propagandát, sőt egészen nyílt, intelligens és "a kormánypárttól független" a légkör. Látszik, hogy fentről is komolyan gondolják.

Elérkeztem a negatívumokhoz, és két dolgot tudnék mondani ami fontos. A szervezés az egyetemen sokszor csapnivaló, ami tud kellemetlen perceket okozni, és gyakori téma diákkörökben. A másik, hogy a szak most indult, jövőre csak a 3. évfolyam fog elindulni, így valójában senki sem tudja mi lesz a dolog végén,és még mindig próba alatt áll több minden. Arra számíts, hogy benne van a pakliban, hogy még tovább emelik a felvételi pontszámot (360-on indult, idén már 404 lett)

A kormány komolyan veszi az egyetemet és a szakot, így biztos vagyok benne, hogy ki fogja ez magát forrni. Ha van egy ilyen doktori címed, szocializálódtál az egyetem során, jó a nyelvtudásod és hasznosítod is a tanulmányaid, biztosan fel fogod magad találni.

2018. nov. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
A második válaszoló tudatlanságát szeretném eloszlatni, hogy a kedves kérdező ne abszolút hülyeségek alapján próbáljon szakmát választani:D Kezdjük ott, hogy ez a szak feljogosít minket, hogy a végzést követően az államigazgatás bármelyik szintjén dolgozhassunk, ez a legmagasabb végzettség, amivel a közigazgatásban elhelyezkedhetsz, ami nyilván nem a kezdő hivatalnok kategória. Mellesleg 2023-tól csak az ezen szakon végzettek tölthetnek be egyedül magasabb állami pozíciókat, ami azt jelenti hogy egy jogász szakemberrel szemben előnyünk lesz és kiszorulnak a piacról. Ennek az a lényege,hogy csak jogi állások betöltésére korlátozódjon le egy jogász munkaköre. Ha megnézel egy statisztikát, hogy egy egyszerű jogász diplomával mennyi esélyed van elhelyezkedni és mennyi fizetéssel akkor szintén elég meglepő, hogy a munkaerő piacon pont jogász túlképzés van. Ha nem tanulsz még éveket utána, hogy ügyvéd vagy jegyző lehess, akkor konkrétan csak egy alap diploma van a kezedben. Nem foglalok állást, hogy ez egy jó vagy rossz szak, mert relatív, de mindenféleképpen gyere el ide vagy menj el más egyetemekre nyílt napra, hogy teljes képet kapj, ne anonim tudatlan válaszolókra hivatkozz.
2018. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

"A kormány komolyan veszi a szakot, és magát az egyetemet"

Ha meg kormányváltás lesz, akkor meg megy a kukába az egész.

2018. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!