Milyen egy vak iskola?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ott miket tanítanak és hogy ott hogy zajlik egy nap.

2018. nov. 1. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A www.vakisk.hu-n van egy leírás a vakok és gyengénlátók intézményéről, és van egy 12 perces betekintő videó.

A gyerekek tanulnak géppel írni, matek órán megmutatják neki mennyi az egy m³, és kémián kitapogatják a molekulákat. Megtanulnak főzni, úszni, van tesiórájuk, és külön nekik vak ping-pong, amit a léghokihoz tudnék hasonlítani, illetve van egy nádorteremnek nevezett terem, benne egy zongorával, sok székkel, ahol zenélni lehet.

Ha a suli kinézete érdekel: kívülről nagyon impozáns, szépen díszített épület, szép parkkal, játszótérrel, és a közbiztonságra figyelnek:kitettek táblákat, amik figyelmeztetik az autósokat a vakokra. Belülről pedig nagy-tágas, nem sokban tér el egy normális iskolától.

Ha jól tudom, ez az iskola egyben óvóda, és közép iskola is, mindenhol hangsúlyozzák, hogy a gyerekek nagyon támogatva, segítve vannak, mindent megtesznek értük, segíti mindenki egymást, és a vak gyerekek nagyon kedves, befogadó társaság, és ez a videó alapján is így jön le nekem.😁

Ha pontosabb, és részletesebb információra lenne szükséged győződj meg erről magad, vagy keress fel valakit aki az iskolában dolgozik/önkénteskedik, én csak egy túlbuzgó, érdeklődő 16 éves lányka vagyok.😁😇😇

UI.:bocsi, ha késői válasz, csak most láttam meg a kérdést, és nem tudtam felelet nélkül hagyni.😇😇😄

2018. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tehetség másként válasza:

A vakok iskolájában ugyanazokat a tantárgyakat tanítják, mint a látó gyerekeknek, csak kihagyják a tananyagból azokat a vizuális részeket, amiket nem lehet hallhatóvá vagy tapinhatóvá tenni, és rajzóra helyett technika óra van, ahol a gyerekek megtanulnak gombot varrni, gyöngyöt fűznek, legóznak és szőnyeget szőnek.

A vakok iskolájában a gyerekekk megtanulják azt is, hogy hogyan lehet látássérültként közlekedni és mindennapos tevékenységeket (például főzés, mosogatás, takarítás) elvégezni.

A kollégisták reggel együtt reggeliznek az iskolai ebédlőben és utána mennek a tanórákra, aki nem kollégista, az otthonról jár be, reggel 8-tól délután négyig órák vannak, délután 4-től hatig a gyerekek házi feladatot csinálnak, tanulnak vagy különórákon vesznek részt, például énekkar vagy goalball-edzés, hatkor vacsora van, és a kollégisták utána felmennek a kollégiumba, aki bejáró, az már hat előtt hazamegy.

2023. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!