Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetem vegyészmérnö...

Debreceni egyetem vegyészmérnöki szakon miert ilyen alacsony a ponthatár?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszene, de kicsit aggaszt, hogy az utolso felvételikor 280 volt a ponthatár, még BME-n 415. Ez jelent valamilyen minőségbeli/ nehézségbeli különbséget is?
2018. nov. 5. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Debreceniről azt hallottam nem jó a Pannonhoz és BME-hez képest. Alacsony ponthatár nem jelent sokat. Pannonon is 280, de cserébe szórnak is rendesen.


Szerintem a vegyészmérnök képzés a Pannonon a legjobb (én is itt vagyok, szóval lehet nem teljesen objektív). BME az inkább vegyész irányú képzés, nekünk sokkal több mérnöki tárgyunk van és gyakorlatiasabb a képzés.


Amúgy a BME ponthatárában az is játszik, hogy BME. :D

2018. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olyan nem lesz aki egyszerre mindkét egyetemen elvégezte ezt a szakot. Egyébként attól, hogy alacsony a ponthatár, még nem jelenti azt, hogy könnyű lesz. Pesten alapból magasabbak a ponthatárok, hiszen sokszoros túljelenetkezés van, így muszáj korlátozni, hogy csak annyit vegyenek fel, amennyi kapacitása van az egyetemnek. A BME nagyobb név, de nem hinném hogy a debreceni fényévekkel könnyebb lenne.
2019. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!