Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet drága szakokon...

Hogyan lehet drága szakokon tanulni? A többi lent (légijármű-üzemeltető szakmérnök)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogyan lehet drága szakon tanulni? Nekem például régi álmom hogy repülőgépekkel foglalkozzak, akár pilóta, akár szerelő, mind a kettő szak indul a debreceni egyetem műszaki karánál, de azonban csak önköltséges képzésben, amelyek azonban milliós tételek.

Gondolok itt például a légijármű-üzemeltető szakmérnöki képzésre, amelyik a felvi.hu szerint 16950000 Ft egy félév. (Tudom hogy ez szakmérnöki képzés, alapszakra épül, de tegyük fel, hogy meg van hozzá az előképzettségem)

[link]

Vagy például a Hivatásos repülőgép-vezetői alapképzés, amelynek most nem találom az oldalát, de ez a képzés is több millió forint/félév.

Hogyan lenne lehetséges itt tanulni, korlátozott anyagi feltételekkel?

Mások tapasztalatai is érdekelnek akik valami más, szintén "drágább" szakon tanultak, vagy végeztek.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2018. nov. 7. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Ha annyi akkor annyi. Mintha azt kérdeznéd, hogy hogyan juthatsz új porsche-hoz pénz nélkül.
2018. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most nem azt kértem itt hogy valaki fizesse ki helyettem, meg vegyen egy porsche-t mellé hogy legyen mivel bejárnom, csak érdeklődtem hogy van-e erre lehetőség. Továbbá köszönöm szépen a bíztató, építőjellegű hozzászólásodat.
2018. nov. 7. 21:02
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Diákhitel 2. Ezen kívül nincs sok lehetőséged
2018. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Olyan lehetőség nincs, hogy egy cég állja mondjuk az oktatás költségét, cserébe X évig ott kéne dolgoznom? Hallok ilyen lehetőségekről más szakokon is, elsősorban erre irányult volna a kérdésem, hogy van-e ezen a pályán ilyen lehetőség?
2018. nov. 7. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
En ilyenrol soha az eletben nem hallottam, tehat nem tudok segiteni, de szerintem erre nem a valasz vagy ha letezik is ilyen, biztos van benne simli
2018. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én is csak hallottam, de ki tudja hány emberen ment már keresztül, és azóta "torzult" volna a sztori. Ezért próbáltam meg itt keresni valakit, aki tudna információval szolgálni.

(Amúgy személyesen ismerek olyan illetőt, hogy olyan lehetőséget kapott, hogy a cég fizeti a levelezős MSc költségét, és ad tanulmányi szabadságot is, cserébe alá kellett írnia pár évet az adott cégnél. De ez biztos jól meg van fogalmazva abban a bizonyos szerződésben, meg Ő a tanulmányait más területen végezte)

2018. nov. 7. 21:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Nagy cégek ki szokták fizetni a dolgozóik oktatását, de persze nem pár hónapos munkaviszony után, meg szigorú feltételekkel. Szerintem ez diákhitel esélyes (ha vonatkozik erre), ha igen, akkor az egy teljesen jó konstrukció. Hány éves vagy?
2018. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Több mint 45 milliót diákhitelbe? 20 évig meg nem lesz fizetésem. (És ez még az optimális becslésem, bár ki tudja ebben a szektorban mennyit lehet ezzel a papírral keresni) Amúgy még fiatal vagyok, nem arról van szó, csak kérdeztem a lehetőségeimet. De szerintem így felejtős. Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. nov. 8. 18:07
 9/16 A kérdező kommentje:
Én is számolgattam egy darabig a nullákat, nem akartam elhinni.
2018. nov. 8. 18:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem valami el lehet írva, vagy fogalmam sincs, de például a Nyíregyházi sulinál a pilótaképzés, ha jól emlékszem 16.400.000ft a 7 félévre, de semmi képpen sem félévente. Mellesleg megkérdezhetem, miért nem szeretnél Diákhitel 2-t? Nagyon kedvezőek a feltételek és ha nagygépes karrierbe kezdsz pár év alatt simán visszafizeted, úgy, hogy mellette még nagyon jól élsz, na meg az ott tanulók kb. 95 százaléka is ebből finanszírozza az oktatást. Én a helyedben nem adnám fel ilyen könnyen.
2018. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!