Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök vagy környezetmérnök?

Biomérnök vagy környezetmérnök?

Figyelt kérdés
Nem vagyok matekból egy ,,lángelme", azért a biomérnök képzés kicsit kérdőjeles. A környezetmérnök az mit takar? Azzal is ugyanúgy el lehet helyezkedni, mint egy biomérnöknek?

2018. nov. 10. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos környezetmérnökökből túlképzés van, nagyon nehéz elhelyezkedni vele. Úgyhogy a biomérnök szak sokkal inkább javasolható. A környezetmérnökök legnagyobb többsége a nagyobb ipari üzemeknél a környezetterhelés csökkentéséért, az üzem "zöldítéséért" felel. A biomérnökök pedig leginkább a biotechnológiát is használó üzemekben (vegyipar, élelmiszeripar, szennyvíztisztítás, stb.) foglalkoztatottak. Egyébként mindkét szakon nagyjából egyforma (viszonylag mérsékelt) mennyiségű matematika van, és igen nagy mennyiségű kémia. Ha félsz a matektól, talán jobb, ha elkerülöd a BME-t.
2018. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnökire szavazok én is.:)
2018. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnökire szavazok én is. Környezetmérnökből túlképzés van. A legtöbb környezetmérnök tanul valami újabb szakon (pl. munkavédelem), hogy versenyképesebb legyen a végzettsége, esetleg teljesen más területen is dolgoznak, mert nem tudnak vele elhelyezkedni. Ezeken a szakokon kell a matek, nem csupán a matematika nevű tantárgyakhoz... pl. áramlástan, hőtan, különböző fizikai és kémiai ágazatok...persze kettessel is át lehet menni. :-)
2019. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!