Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem szeretem amit tanulok....

Nem szeretem amit tanulok. Passziváltatás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Érettsegi után jelentkeztem egyetemre, nem érdekelt semmi különösebben, de úgy gondoltam, egy közgazdász diploma nem árt. Út közben rá jöttem, hogy nem érdekel amit tanulok, abszolút nem köt le, valoszinuleg meg is fogok bukni egy két tárgyból... Passziváltatni szeretném magam, amíg ki találom, mit szeretnék csinálni.

Passziváltathatom úgy magam, hogy megbuktam pár tárgyból?

-ha igen, a félév letelte után ujra le kell vizsgáznom a tárgyakból, és minden rendben lesz?



2018. nov. 11. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelentkezel be arra a félévre , amire passziváltatni akarsz. Csupán a neptunban passzívat fogsz jelölni.


Ha úgy döntesz, visszamész az egyetemre, onnan folytatod , ahol abbahagytad. Újra kell vizsgázni, igen.


Viszont mivel az első féléved , ha államin vagy, vissza sem kell fizetned a félévet.


Ha fizetősön vagy ( gondolom azon vagy mert a közgazdaságin általában úgy indítják) ahhoz sajnos nem igen tudok választ adni, hogy annak a menete konkrétan mi is, hülyeséget pedig nem mondok.

2018. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A visszafizetés akkor érvényes , ha otthagyod az egyetemet. De le is dolgozhatod a félévet belföldön, vagy pedig jelentkezhetsz egy másik egyetemre. Ez is egy opció.
2018. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
most mar csak kiiratkozhatsz, felev elejen lehet csak passzaivat kerni, egyetemen ha megbuksz mehetsz tovabb csak fel kell venni ujra a targyakat amibol buktal, egyedul a raepules kavarhat be
2018. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom az eddigi válaszokat!

ezt a félévet még megcsinálom mindnekeppen, vinszont ez egy teljesen uj “kar” (meg cska intézet), nincsnek felsőbb evesek, ezért nem tudom mi lesz, ha kihagyok egy félévet, honnan kezdem, kinek/megyik csoport óráira ulhetek be stb 😕

2018. nov. 11. 13:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orarendben minden benne lesz. Ki tartja, mitől meddig, melyik terem.
2018. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!