Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire elitélendő, ha...

Mennyire elitélendő, ha valaki másodjára is szakot vált?

Figyelt kérdés

Az első szakom szülői befolyásolás miatt kezdtem el, jártam egy évig, aztán titokban jelentkeztem egy masik szakra, ami hirtelen eszembe jutott és tetszett és adott volt hozzá a pontom, de akkor még nem tudtam pontosan mit akarok. Nagy nehezen sikerült elérni, hogy szakot váltsak. Most ott vagyok az új szakomon es hálát adok az istennek, hogy nem az előző szakon vagyok, mert az katasztrófa volt. Viszont most úgy érzem, hogy szívesen foglalkoznék azzal, amit most tanulok viszont ennek egy másabb területével. Mert valahogy úgy érzem, hogy ez sem teljes mértékben nekem való és nem vagyok elég jó ehhez. És úgy érzem, hogy tudom, hogy vannak talentumaim és én azokkal szeretnék élni. Amihez viszont egy másik szak kell. Csak hasonló a jelenlévő szakomhoz.

Kezdem nagyon szerencsétlennek érezni magam és félek, hogy a szüleim megölnek, ha megtudják, hogy titkon szívesen váltanék...

Kérlek segítsetek.

Nagyon sokat stresszelek és borzalmasan keveset alszom ezek miatt és ez hosszú távon félek, hogy tönkre fog tenni.

20L



2018. nov. 12. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én megfontolnám megéri-e a váltás. Melyik szakról mennél és mire?
2018. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tanárképző helyett tanító képző.

Elsősorban azért, mert szívesebben foglalkoznék gyerekekkel.

Tavaly azért nem került szóba ez, mert szüleim szerint katasztrófa a hangom.

De idén elmentem énektanárhoz, aki ott az egyetemen is tanít és támogat a döntésemben és állítása szerint nagyon is jó a hangom és választhatnám műveltségi területemnek is akár szerinte.

Ebben több fejlődési lehetőséget, változatosságot látok.

Választhatom a jelenlegi két szakomat műv. területnek és taníthatnám 5. és 6.-ban és ha később úgy érzem még is kamaszokkal szeretnék foglalkozni még mindig lehet tovább képzeni magam.

Plusz ez a képzés 2 évvel rövidebb is.

2018. nov. 12. 17:26
 3/4 Yoda m. válasza:

Kedves Kérdező leány!


Egyáltalán nem elítélendő, ha menet közben ráébredsz arra, ami addig nem mutatkozott meg számodra.

Azt írod, hogy kisebbekkel foglalkoznál inkább, amit én pl. nagyon is jó ötletnek tartok. Mert bár igaz, hogy kisgyerekekkel talán nem is oly könnyen tudod megértetni magad, mint a nagyobbakkal (akik viszont sokkalta ellenállóbbak)... viszont cserébe megkapod azt a lehetőséget, hogy az ember minél fiatalabb, annál rugalmasabb... tehát könnyebb befolyásolni, azaz oktatni, nevelni, a hiteles életre tanítani a pedagógia keretein belül. A nehézséget az szokta adni, h. a pedagógus nem mindig alkalmas "leereszkedni" a kisgyermek tudati szintjére, ahol is meg tudná értetni magát a fejlődésben levő gyermeki ego-val. Mert hát... lássuk be, ez felülről dirigálva nem igazán megy. (A fölnőttek gyakran elfelejtik, hogy Ők is voltak kicsik)

Ami a szüleidet illeti, nos amit ők mondanak az csak a véleményük. Ne vedd a szívedre csak-azért, mert Ők mondják, akik legtöbbször arról vannak meggyőződve, hogy ISMERNEK téged. Ez (ha tetszik, ha nem) nem igaz. Ők talán ismerni vélik néhány tulajdonságod, szokásaid... csak azt felejtik ki a számításból, hogy az ember folyamatosan változik (jó esetben), tehát Te magad is. Ők már lehet, h. nem sokat fognak változni, a véleményüket is beleértve... de ne is törődj vele. Vagy legalábbis ne vedd személyedre nézve abszolútnak.

Ha szívedre teszed a kezed, s érzed, hogy mi az, ami neked jól menne, amit szívesen csinálnál, akkor tedd azt! Amit meg szüleid mondanak, hallgasd csak meg, legyél velük szemben megértő és tisztelettudó... de ne befolyásoljon legkomolyabb elhatározásodban...

Tekintsd úgy, hogy nagyszüleid a "gyökér", szüleid a "törzs", s Te vagy a "levél", vagy "virág". Mit tudhatja a gyökér, vagy a törzs, hogy mi dolga van a virágnak. Nem tudhatja, s nem is kell tudnia. Egyetlen dolga: táplálja, óvja a virág fejlődését emelje a fény felé... a saját képességén, lehetőségein belül.

Ha ezt szüleid is megértik, akkor ezáltal Neked is könnyebb lesz a sorsod.

Ami pedig a Te saját döntéseidet illeti... nos azért meg majdan neked kell vállalnod a felelősséget, bárhogyan is alakul... Szüleidtől eddig is megkaptad mindazt a támogatást, ami Tőlük telhető volt, úgyhogy ennél többet nem igazán tehetnek (pl. az eltartáson kívül)... a továbbiakban Neked kell döntened sorsod felől, mert már elérkezett az ideje.

Ha szüleidre hallgatnál... nos kérdezd csak meg tőlük, vajon vállalnák-e a felelősséget akkor is, ha döntésük nem jönne be Tenálad, s örök rabszolgaságra kárhoztatnának ezáltal...

Mert tudnod kell, ha olyan munkát végzel majd életedben, hogy az csak egy olyan nyűg ami a megélhetéshez nélkülözhetetlen szükséges "rossz", akkor azt úgy nevezik: "dolgoznod" kell. Az egy örök rabszolgaság.

Ha viszont olyan munkát végzel majdan, amit szívesen, odaadással, szeretettel és önfeledten tudsz csinálni, akkor az nem nyűg, nem kellemetlen... hanem igazából szórakoztat, tehát szórakozás... és nem azt nézegeted folyton a fali órán, hogy mikor jár le a munkaidőd... és mehetnél már haza... hanem azt fogod érezni, hogy - Hűűűű a fenébe, de elszaladt az idő, már megint haza kell menni?!

Ez az óriási különbség a "munka, ami kötelező" és "munka, ami szórakoztat" között.

Ami azt illeti, magam is megtapasztaltam mindkettőt, amiről írok Neked. És csak abból érzed, h. melyik tevékenység miként működik nálad is, hogy az egyik esetben úgy érzed: igen lassan cammog az idő... alig akar telni, míg a másik esetben meg szélsebesen repül, s csak azt tűnik fel, hogy már este van, miközben nemrég keltél fel...

Kívánom, hogy ezen utóbbiban legyen inkább részed, amikor majd sor kerül rá...


Az ERŐ legyen Veled!

2018. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Sokat segített :)

Én is ezt szeretném!:)

2018. nov. 13. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!