Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A levelezőn végzett hallgatóka...

A levelezőn végzett hallgatókat kevesebbre tartják a munkáltatók?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy nappalis és egy levelezős jelentkezik ugyanarra akkor sanszos,hogy a nappalisat veszik fel? Mérnöki BSC-ről van szó.
2018. nov. 16. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A diplomádban nem lesz benne hogy levelezőn végeztél-e. A leendő munkáltatód legfeljebb akkor fog tudni róla, ha te elmondod.
2018. nov. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Mérnök diplomásat keresnek és van mérnök diplomád. Akkor szupi. Egyetemi okleveledben alapból hol látszik milyen formában vettél részt.

Miért mert fel benned? Szerinted a levelező tagozaton nem ugyanazt kell tudni, mint a nappalin? Zh meg diplomamunka?

2018. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ma már a levelező sem a régi, nem is igazi levelező, csak így hívják. A mai levelezők heti 1 nap vagy heti 1,5 nap. Az óraszám mondjuk fele a nappalinak kb, viszont a diákok jobban bejárnak, mint a nappalisok (azaz összességében ugyanannyi órán vesznek részt valójában), a tananyag ugyanaz. Az egyetlen, ahol különbség van, a gyakorlati órák. Így nyilván nyelvszakok, orvosi egyetem, mérnöki szakok nincsenek vagy nem a legjobbak levelezőn. A többinek mindegy. Ezért is vannak olyan szakok, amelyekre nem érdemes nappalit "pazarolni", és a nem tudományos közgazdász szakok (vezetés-szervezés, gazdálkodás stb.) nagy része ilyen például.
2018. nov. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

1. nincs benn a diplomában hogy nappali/levelező

2. legenda! mint az hogy a középiskola befolyásolja az egyetemre bejutást


pl jogász diploma -summa cum laude - eü szakközépiskolai, közgazdasági szakközépiskolai műszaki szakközépiskolai érettségivel felvett ismerőseimnek ( amikor anno általánosban jártam azt mondták élet-halál kérdés a erős gimnázium mert esély sincs az egyetemre vagy ha bejut valaki majd kibukik a gimissel szemben :-) )


de sorolhatnám még pl közgazdaságiból orvosi egyetem....elvégezte!


Na ez a nappali-levelező is ugyanekkora baromság mint a menjél erős gimnáziumba, mert esélytelen az egyetem a szakközépből :-)


Egy lényeg van a munkahelyen: Legyen munkádnak megfelelő diplomád!

2018. nov. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4: Nálunk jogon egy szakközepes volt a 360 fős évfolyamon.

3: Orvosi nincs levelezőn.

jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. “Orvosi nincs levelezőn.”


Így van. Ezért írtam, hogy “NINCSENEK [kiemelés tőlem] vagy nem a legjobbak levelezőn”.

jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!