Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen gyógytornásznak hogyan?

30 évesen gyógytornásznak hogyan?

Figyelt kérdés
Elvégeztem már egy természettudományos egyetemi képzést (BSc+MSc) pár évvel ezelőtt, többek között Anatómiát és Élettant is tanultam a SOTE-n, és sok tölteléktárgyat (pl. fizika) is el tudnék fogadtatni reményeim szerint. De már csak 1-2 államilag támogatott félévem maradt. És nagy vállalás lesz nekem 30 évesen újra suliba járni. 60 kg-s nő vagyok, gerincsérvem is van, szemüveges is vagyok, így a betegek emelgetése, forgatása nem játszik. Inkább csak lumbágós meg végtagtörött betegeket tornáztatnék, esetleg nőgyógyászati tornára szakosodnék. Abban jó lennék. És nagyon érdekel, nagyon hiszek benne, és magamban is. Nagyon szeretném ha tényleg a gyakorlati részére készítenének fel, ha tényleg érne valamit a sok belefeccölt energia, és a korom miatt minél időhatékonyabban szeretnék végezni. A szakosodás is érdekel, ha esetleg valaki már szakmabeli tudna ajánlani valamit. Szakosodást természetesen a diploma után is folytatnám, saját szakállamra. Szóval kérlek, ha tudtok, ajánljatok nekem jó képzési helyeket!

2018. nov. 17. 16:57
 1/8 anonim válasza:
Államilag finonszírozottra biztos, hogy nem tudsz már járni, de pl. a SOTE gyógytornász szakja elég jó!
2018. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha személyes tapasztalatod van a SOTE gyógytornász szakjával, szívesen kérdeznék...
2018. nov. 18. 14:48
 3/8 Yolo2 ***** válasza:
Idén végeztem a Sotén, de így első nekifutásnak annyit biztos tudok mondani, hogy időhatékonynak nem fogod érezni a képzést ha belekezdesz sajnos. Ettől függetlenül ha valóban érdekel akkor érdemes belevágni, csak erre készülj fel.
2018. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Esetleg tudsz adni (akár privátban) olyan oktató nevét is, aki hajlandó külsős kérdésekre válaszolni? Hátha tudna ajánlani valamit...
2018. nov. 19. 15:15
 5/8 Yolo2 ***** válasza:
A többség hajlandó, ha el tudod érni őket, de mit szeretnél pontosan megtudni tőlük?
2018. nov. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia! voltam bent múl théten személyesen a SOTE-n, ott körbe tudtam nézni kicsit - csak házon belül, az intraneten érhető el a tantárgyak listája, és a szakdoli témák. Utóbbiaktól nem estem hanyatt - te hogy érezted egyébként, amikor választottál? Mennyire mentoráltak a témavezetők? Úgy látom, kevés név visz sok témát...

A tantárgy lista alapvetően tetszene (a címe), de szerentém tudni, hogy a gyakorlatok valódi gyakorlatok voltak-e? Vagy csak "elmondták, mit hagyan kelelne csinálni"? (Jópár term.tudományos képzés helyén ez megy.)

2018. dec. 3. 20:37
 7/8 Yolo2 ***** válasza:

A fent lévő szakdolgozati témákkal nem igazán érdemes foglalkozni. A többsége nagyon régóta fent van és már nem aktuális, ráadásul amik fent vannak még túl általánosak nagyrészt és úgyis tovább kell konkretizálnod, hogy írhass belőle valamit. A legtöbben saját témát találnak ki és utána keresnek tanárt aki vállalja őket, a többiek meg tanárt választanak előbb és ha olyan akkor a tanár ajánl neki érdekesebb témákat amikből írhatja.


Konzulensek közül mindenfélét megtalálsz. Van aki rádhagyja a dolgokat, ha segítséget kérsz akkor segít, de amúgy engedi úgy megírni ahogy te szeretnéd. Van akinek havonta kell mutatni hogy hol tartasz és mindig reflektál rá, hogy mit kéne változtatni, mit írj még bele, mit hagyj ki stb. Mire odakerülsz hogy témát válassz már úgyis ismerni fogod a tanárokat és hallod majd az összes sztorit, hogy melyikőjük milyen konzulens.


Az alapozó tárgyak gyakorlatai valóban gyakorlatok, egymáson ki is próbáljátok a különböző technikákat, de később sok szaktárgyból a gyakorlat kicsit átmegy 20 fős előadásba, de azok egy részét amúgy is nehezen lehetne egészséges embereken gyakorolni, tehát amit ott megtanítanak majd a klinikai gyakorlatokon tudod kipróbálni.

2018. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2018. dec. 8. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!