Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem a továbbtanulásra?

Van esélyem a továbbtanulásra?

Figyelt kérdés
A felvételi pontszámító kalkulátor szerint nem érem el a minimum pontot.A helyzet az,hogy vettek már fel felsőfokú szakképzésre kevesebb ponttal,mint ami most van,pedig akkor még okj-m sem volt,most meg a minimumot nem érem el.Szóval a mindenkori minimumot nem érem el.Ennek az lehet az oka,hogy 11.osztályban nem volt természettudományos tantárgyam,mert művészetis szakközépbe jártam,tehát oda nem tudok mit beírni ezért egy előző évit(10.-es)természettudományos tantárgyat tudok beírni.De a felvi semmit sem fogad el,azaz a megadott eredményekkel nem számít semmiféle pontot.Szívesen érettségizem vagy teszek le emeltet,hogy jobb pontokat szerezzek,de elvagyok keseredve,hogy a középsulis dolgon akkor sem tudok változtatni.Mi lehet a hiba?Amikor megnézem egy-egy szaknak mi a követelménye,több tantárgyat felsorol,hogy vagy-vagy(azaz amit figyelembe vesz) ami olyan 3-as 4-es belőle tehát igazán számítható lenne belőle pont.Mit kellene tennem?Évek teltek el úgy,hogy nem tudom rá a választ és nem kerülök be sehova.Valaki segítene?

2018. nov. 18. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A szaknál a beszámítható csak az érettsegi erdeményedre vonazkozik. Nem a tantágyi pontokra.

Ha nincs természettudományid, azt jelentkezésnél engedik mással helyettesíteni. Csak kerelem, nyatkozat kérdése. Ha vmelyik évben voltam természettudományos tárgyaid, kkor azt számolják bele.

Ha nem érsz el 280 pontot akkor a jelentekzésed nem ér semmit alapképzésre. S ha nincs 240 pontod, akkor fokszra.

Alap elletve foksz számítás!

[link]


Természettudomány tárgy: [link]

2018. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!