Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni hogy hova...

Nem tudom eldönteni hogy hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és fogalmam sincs hogy hova menjek továbbtanulni. Túlzottan egyik tantárgy sem érdekel de az átlagom 5-ös. Ráadásul muszáj lesz valamiből emelteznem, hogy felvegyenek egyetemre és már szeretnék elkezdeni tanulni rá, de egyszerűen nem tudom eldönteni miből emeltezzek és mi legyen a választott tantárgyam. Ti hogyan döntöttétek el hogy mit szeretnétek tanulni? Egyik napról a másikra történt? Kipróbáltátok magatokat dolgokban?
2018. nov. 20. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Kérj meg felnőtteket, hogy meséljenek a munkájukról.
2018. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Kilőttem milyen területek nem érdekelnek (pl természettudományok, egészségügy, szociális/társadalmi dolgok, bölcsészet, tanári, művészetek nem az én asztalom, eléggé egyértelmű volt). Maradtak a műszaki, informatikai és gazdasági dolgok esetleg jobb híján még az államigazgatási terület volt. Utánanéztem milyen szakok vannak ezen belül, milyen a fizu, elhelyezkedési lehetőségek, amennyire tudtam tanterveket megnéztem és ezek alapján elmentem nyílt napokra még aztán nagyjából kialakult mely szakok érdekelnek. Végül műszaki menedzsernek jelentkeztem, amit aztán mégse szerettem de legalább az egyetemen jobban beleláttam a dolgokba és végül logisztikai mérnök lettem.
2018. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Jó lenne azért tudni, hogy inkább humán vagy reál? Nyelvekkel hogy állsz? Termeszettudománnyal? Mert én is végig 5ös voltam, de némelyik tárgytól a falra másztam. Én nyelvbőle emelteztem, mert viszonylag sok szakra jó, s nem kellett belepusztulni a felkészülésbe!

(Egyik barántnőm kinyitotta az egyik egyeten katalógusát, s meglátott benne egy neki tetsző szakot.)

2018. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt sem tudnám megmondani milyen beállítottságú vagyok:( Irodalmat szeretem, viszont a történelmet ki nem állhatom (bár lehet csak a tanár miatt utáltam meg), a matekot pedig szeretem de 4es vagyok belőle. Úgy érzem menne is, de olyan gyorsan haladunk, hogy mire megértem az első anyagot már a 3.-nál járunk és így a dolgozatok sem sikerülnek és gondolom ha ilyen irányban mennék tovább nem nagyon lenne időm "próbálni megérteni"(vagy nem tudom hogy mondjam) Angolból áprilisban fogok nyelvvizsgázni, abból egészen jó vagyok. Amit pedig igazából szeretek csinálni az a fényképezés, szeretem a természetközelséget. Ami még érdekelne az talán a videó készítés/szerkesztés. Szeretek ötletes és kreatív dolgokat csinálni. Csak az a baj hogy ezekből nem igazán tudnék megélni.
2018. nov. 20. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom biosszal, kémiával, hogy állsz. De a természetközelség, akkor lehet természetvédelmi mérnök mondjuk.

Esetleg kommicikáció és médiatudomány a kreativításodhoz!

Van fotográfia alapszak is. De hogy mihez tudnal vele kezdeni, hoz nem értek. Vagy pl média design, mozgókép.

A matekosabb szakokat a leírtak alapján én inkább kilőném (műszaki, gazdaságtudomán, meg ilyenek)

Szerintem a művészet, társadalomtudomány, bölcsészet és esetleg agrár szakjaiz nézd majd át!

2018. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanebben a cipőben jártam. Mindenből ötös voltam de egyik sem érdekelt annyira, csak a nyelvekből voltam nagyon-nagyon jó, sose tanultam rájuk és mindig kitűnő voltam.

Ezért is jelentkeztem nyelvszakra. De nem jött be. :( Hiába olvastam utána, hiába voltam nyílt napon, az első héten rájöttem hogy ez nem nekem való...de ez van. Így szakot váltok most.

Ha nagyon bizonytalan vagy DE 100% hogy tovább akarsz tanulni javaslom az egy év kihagyást. Kis pihi, próbáld ki magad! Tapasztald meg milyen dolgozni.

Viszont akkor ne tedd ezt ha tudod, hogy lusta leszel visszamenni tanulni. :)

2018. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!
2018. nov. 20. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!