Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok egy táblázatot, oldalt,...

Tudtok egy táblázatot, oldalt, linket amiben benne van hogy mire hány pontot lehet kapni érettségin, meg mi változik duplázással, emeltel stb?

Figyelt kérdés

Mennyi az elvárt pontszám általában az 500-ból amivel tovább lehet jutni még a jó egyetemeken?


Mennyi az átlag elért pontszám?


Ha az emelt matekot és fizikát duplázni akarom, akkor a magyar, töri, angol eredményem nem fog számítani, tehát azokon az órákon fókuszálhatok a matekom és fizikám tökéletesítésére?


Ha duplázom kevesebbet kell fizetni ha elrontom és újra akarom írni, mert csak 2-t ronthatnák el?


Egyáltalán hogy működik pontosan a duplázás? Hogy befolyásolja a szerzett jegyeket?


Köszönöm! C:



2018. nov. 22. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

felvi.hu


Itt minden kérdésedre megleled a választ

2018. nov. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2018. nov. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs átlag elért pontszám. Egyes szakok már 280tól is vannak (akár államin) más szakra meg 450 felett.

A felvi honlapjan le van írva, de nézzük!

Egyik pontszámítás, matek, magyar, töri, nyelv és egy természettudományi tárgy évvegi jegyei, illetve a 4 kötelező és az egy választott tárgy százaléka adja a tanulmányi pontot. Ehez jön az érettségi, ami az 5 tágyból. Végül a plusz pont.

Ha duplázol, akkor két érettségi tárgyad százaléka, s hozza a plusz pont. Ekkor a többi érettségi tárgyad és az évvegi jegyeid sem számítanad!


A fizetés dolgot egyáltalan nem értem. Tárgyanként fizetsz az újboli érettségiért. Tehát, ha kettő az kevesebb mint ha öt lenne. De attól még, hogy csak azt a kettőt vinnéd a többit is elronthatod. A 2es azért kéne vagy nincs meg az érettségid, s nem tanulhatsz tovább.


Szóval jó alaposan olvass utána. S nagyon fontos, dubláásnál nem számitanak a évvégén szerzet jegyeid!


(Pl ha matek és fizika emeltes is 80%, akkor (80+80)*2+50+50=420)

2018. nov. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mondjuk szerintem ciki kettesre érettségizni bármiből, szóval azért tanulhatnál mindenrem. Nem olyan nehéz :)
2018. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki kettesre leérettségizni? Én humán beállítottságú vagyok. Az angolom, történelmem és az irodalmam jó lett. Matekból kettes lettem, de ennek ellenére egyetemre mentem jogot tanulni... Az volt a lényeg, hogy a matek kettesem legyen meg, inkább a többire koncentráltam. Hülyeségeket ne írj...
2018. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!