Melyik egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Most vagyok gimnáziumban végzős. Idáig végig úgy volt, hogy az ELTE TTK Biológiára jelentkezek, de most nagyon rossz a helyzet ott (a sajtóban olvastam én is). Ilyen körülmények között nem szeretnék tanulni. Melyik egyetemen színvonalas képzést biológusként?

2018. nov. 25. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tanulhatsz az ELTE-n, rossz a helyzet, de nem fogják engedni bezárni, majd kimész külföldre ösztöndíjra meg mesterszakra. Máshol se rózsásabb a helyzet.
2018. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem attól félek, hogy bezárják, csak elvileg egyáltalán nincs pénz az oktatáshoz szükséges pl. kísérletekre.
2018. nov. 25. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyik egyetemen se kapsz meg olyan szintű pl. manuális tudást, amit te később hasznosítani tudnál. Jó ha egy-egy egyszerűbb kísérletet egyszer el fogsz végezni, abból pedig nem tanulod meg. Ott van az SZTE TTIK, gyakorlatorientáltabbnak mondják, de lényegében nem az(tudom, mert ott tanulok).

Nézd meg mondjuk az SZTE-t, ELTE-t(ez mindekttő itthon jónak számít, ha itthon akarsz bioszt tanulni), meg egy-két egyetemet még(azt hiszem 3 egyetemet ingyenesen beírhatsz a felvételi jelentkezéskor, nálunk még így volt)

az se mindegy, hogy van-e olyan terület amiről már most tudod hogy érdekel, e szerint is megnézheted hogy hol van akár már bsc szakirány(nálunk most Szegeden megszűntek, lehet máshol még vannak), de inkább msc szakirány, az adott területhez, ebben is viszonylag nagyok az átfedések, de meg tudod nézni, hogy most milyen a képzés, milyen tárgyak tartoznak az egyes szakirányokba és hátha ez segít a döntésben

egyetemek között még megnézheted a PTE-t, DTE-t SZIE-t ez összesen már 5 opció

ha még kérdésed lenne, írj nyugodtan :)

2018. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Hát én nem egy embert ismertem, aki elte ttk-n tanult bioszt, és ott hagyta a többség már első félév után.. Mindenki azt mondja, hogy totális a káosz, nincsenek meg rendesen a jegyzetek, irreális követelmények stb.

Ha pesten akarsz maradni, akkor én az állatorvosi egyetemen lévő biológus képzést ajánlanám. Ott dicsérik, hogy sok a gyakorlat stb. De tény, hogy oda kevés embert is vesznek fel, és magas pontszám kell.

2018. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!