Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzés vélemény?

Duális képzés vélemény?

Figyelt kérdés
Informatikai szakra szeretnék menni, de nem tudom hogy érdemes e belevágni a duális képzésbe informatikai téren

2018. nov. 27. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Hello!


Szerintem minden téren érdemes duális képzést választani.


Informatika esetében ráadásul én úgy gondolom, hogy nem is tudnak "kuli" munkát adni, szóval minden feladatból tudsz majd tanulni és profitálni.

2018. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallani! És a rendes képzéssel mi a véleményed? Gyakorlatot ott is egy cégnél tölteném!
2018. nov. 29. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
A duális képzés ugyan olyan, mint a rendes képzés, annyi különbséggel, hogy amikor nem tanulsz, akkor a vállalatnál vagy. Ergo, ha úgy is dolgoznál, akkor érdemes a duálist választanod, mert fixen lesz egy munkahelyed a képzés végéig.
2018. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem nehezebb mint a normál? Sok helyről azt halottam, hogy duális képzésen az embernek nem lesz élete. Mennyire van ez így ?
2018. dec. 1. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok duálisos ismerősöm tagja egy, vagy akár több diákszerv-nek is, ami szintén követel időt és energiát. Emellett pedig még plusz munkát is vállalnak. Simán bírható, lesz időd tanulni és még szabadidőd is marad. Szerintem az egyetemisták legalább 2/3-a dolgozik az iskola mellett. (Ha fontos a jövőd, akkor te is tegyél így!) Ha pedig már dolgozik az ember, akkor nem jobb egy olyan képzési formában, ami direkt erre lett szabva? Az iskola és a partnerszervezet együttműködik, támogatnak és biztosítják, hogy megtudd oldani a munkát és a tanulást is. Ellenben, ha elmész egy sima gyakornoknak, akkor kötelezően bent kell lenned heti 20 órát és úgy oldod meg, ahogy tudod. (Általában az emberek kihagyják az óráikat, hogy dolgozni tudjanak menni..)

Ha pedig nagyon nem bírod, akkor kiléphetsz a duálisból. De menni fog.


Nem tudom, hogy mennyire tiszta neked az, hogy egyáltalán mi is ez a duális képzés, vagy hogyan épül fel, de ha kérdésed van, nyugodtan írj akár privátot.

2018. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehezebbnek nem nehezebb, de nyilván több időt vesz igénybe. Míg mások nyáron a lábukat lógatják, te dolgozni fogsz, de van 4 hét fizetett szabid is. (A sima gyakornoknak nincs fizetett szabija és csak annyi lóvét, kap ahány órát dolgozik, míg a duálisos [ami nem kevés] 12 hónapon át ugyanazt a lovét kapja , akár az egyetemen van, akár a cégnél dolgozik.)

Nyilván valamiért valamit. Te előnyben leszel mint pályakezdő diplomás a láb lógatóhoz képest, mivel te már gyakorlattal fogsz rendelkezni.

2018. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!