Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE-re szeretnék menni gazdasá...

BGE-re szeretnék menni gazdaságinformatikát tanulni. Kell hozzá informatika érettségi?

Figyelt kérdés

Sajnos az iskolámban 12.-ben már nincs informatika így nem (max nehezen) tudnám letenni az informatika érettségit.


Szóval az lenne a kérdés hogy BGE(PSZK) Gazdaságinformatikus szakra kötelező-e az informatika érettségi?


Egyébként még pluszba leírom hogy nálunk: Matek, Magyar, Történelem, Angol és GÉPÉSZET érettségi van. A gépészet a szabadon választott érettségi helyét foglalja el és kötelező


Előre láthatóan én úgy gondolom hogy a Magyart a Matekot és a Törit középszinten fogom írni és olyan négyesre tippelem a kettőt az Angol emeltet már tavaly letettem 82%-os ra. Viszont a gépész érettségim az nagyon botrány lesz.



2018. nov. 28. 17:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*A magyart 3-as ra tippelem. A törit és a matekot 4-es re
2018. nov. 28. 18:01
 2/11 anonim ***** válasza:

Matek után vagy a történelmet vagy fizikát vagy biológiát tudod beszámíttatni a felvételibe.


[link]

2018. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ne tévesszen meg, hogy 2014est linkeltem be meg a levelezőst, mert ugyan ez a felvételi követelmény nappalin is. Idén is és jövőre is ugyan ez a követelmény. Én tudom, mert tavaly én is jelentkeztem ide erre a szakra (nappalin állami ösztöndíjasra), de máshova vettek fel végül.
2018. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Most akkor rendesen ráfekszek a matekra illetve a történelemre. Te is informatika érettségi nélkül jelentkeztél? Milyenek a tapasztalataid idáig a szakkal kapcsolatban? Ha megkérdezhetem :D
2018. nov. 28. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a jó égnek feküdnél rá történelemre? Semmi hasznod nem lesz belőle a szakon. Informatikából pedig egész egyetem alatt önállóan kell képezned magad, szóval a legjobb az lenne, ha már most elkezdenéd és azt is választanád érettségire.
2018. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
El sem hittem, hogy gazdinfóra jó a töri érettségi, ezt frankón most tudtam meg. Semmi értelme, persze pontszámítás szempontjából lehet vele jó eredményt elérni, de haszna később nem lesz, illetve abban sem vagyok biztos, hogy egy töri érettségi könnyebb, mint egy infó.
2018. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy erted, hogy nem tudnad letenni az erettsegit mert nincs targyatok 12.-ben? 1. A suli nem engedi vagy 2. te nem tudsz felkeszulni?

1.: sulinak meg KELL engednie. Osztalytarsaim is abbol erettsegiznek otodikkent - egy csomoan, es nincs infonk 12.-ben.

2.: szerintem lofssz egy info erettsegi, nagyon alaptudas rejlik mogotte. Mondjuk az access tenyleg nem egy szeretett resz, de nem hiszem, hogy megcsinalhatatlan, ha begyakorlod mondjuk youtube videok alapjan. Angolul pl van fent egy csomo, es egy emelt 82-vel nem jelentene gondot azok alapjan tanulni, de meg magyarul is vannak. En is mennek infora hatodikkent, de a teteleket nem lenne erom megtanulni meg abbol is

2018. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4: Én emelt érettségit tettem informatikából. Én az Óbudai Egyetemre járok gazdaságinformatikára, idén indult itt először ez a szak, szóval még sok dologban nem kiforrottak a dolgok. De alapjában véve nem rossz, csak rájöttem, hogy engem nem igazán érdekel a gazdasági része, úgyhogy át is jelentkezek az üzemmérnök-infóra. Most még 1.félévben még semmi köze nincs a gazdasági óráknak az informatika órákhoz.


Egyébként meg, akkor feküdj rá a törire a matek mellett, hogy minél jobb legyen, hogy minél több felvételi pontod legyen. Az egyetemen előről kezdik az informatika tanítását, szóval SEMMI hátrányod nem lesz, hogy most nincs info órád, és nem is érettségizel belőle. Én informatika szakon voltam gimiben, ezért tanultunk programozni (ezért is mertem emelt infó érettségire menni), és a programozást teljesen előről kezdték, szóval picit unalmas volt nekem az eleje, de pár héten belül beértük azt, amit gimiben 4 évig tanítottak (szóval gyors a tempó). A másik infós tárgyam ami van, azon meg az infó érettségi szóbeli anyagát vesszük sokkal részletesebben (de ezt is előről kezdtük).

2018. nov. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Húha nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát. Utána néztem hogy milyen nehéz az informatika érettségi és meglehetősen könnyű! Az Acces és a HTML ami nem megy annyira de valszeg ki tudom oktatni magam belőlük és akkor megcsinálom az informatika érettségit. 5 hónap alatt még bőven van időm megtanulni.
2018. nov. 29. 01:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik mégsem fogadják el már a törit :( Tavaly már nem fogadták el (2014-ben még igen)


[link]

2018. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!