Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mondani módszereket/s...

Tudnátok mondani módszereket/sajátos technikákat amelyek segítségél hosszútávon is megmarad a tananyag? #egyetem 😢

Figyelt kérdés

2018. nov. 29. 09:31
 1/7 kreténpali ***** válasza:

Tanulás, felelevenítés, felelevenítés...

figyeld meg milyen ciklusokban felejtesz és hamarabb elevenítsd fel az anyagot. ez ugyan olyan módszerrel, mintha először tanulnád, csak könnyebben megy. Nem szabad átugrani semmit, mert azt az agyad lényegtelennek fogja bélyegezni. Mindent amit már tudsz teljes figyelemmel add vissza.


Tanulási ciklus példa: 10 sec, 5 per, 30 perc, 4 óra, másnap, 3 nap, 1 hét, 2 hét, 1 hónap, 1 év, 6 év


Nekem kb ilyen. Ha mindig időben felelevenítem az anyagot, akkor nem felejtem a következő időpontig.


Ha elkésel, sokkal nehezebb újratanulni. Szóval egy csomó időt lehet spórolni, ha nem kell újratanulni valamit.


A legfontosabb egyébként nem a technika, hanem az érdeklődés. ha nem érdekel, akkor nehezebb.

2018. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a "visszahívás" jött be a legjobban. Elolvasok valamit, utána pedig megpróbálok annyit mindent leírni amennyire csak emlékszem abból amit olvastam. Ezt megismételm 3-4szer egy tanulási ciklusban és utána egy-két nappal később. Ez kombinálva azzal amit az első mondott a legjobb szerintem. Persze ezek csak úgy jók, ha van időd tanulni. Ha nem tanultam a másnapi zhra én inkább a kevesebb több elvét alkamazom; nem terhelem rengeteg infóval az agyam hanem csak a lényges részeket tanulom meg és inkább kipihenem magam zh előtt. Amúgy a kipihentség nagyon fontos, nem fogsz tudni sosem jól tanulni ha nem vagy kipihent. Persze nyilván mindenkinek más jön be, ezt ki kell tapasztalni. Linkelek egy videót ahol van egy pár tanulási módszer. Próbáld végig mindegyiket és amelyikről úgy érzed a legjbban bejön azt használd.

https://www.youtube.com/watch?v=qOzV-ZnmYIA

2018. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mondtad, hogy milyen tanulmányokat folytatsz. Műszakin mindenesetre a legfontosabb a megértés. Ha az megvan, akkor sokáig megmarad, ha az nincs akkor szinte rögtön kipereg az ember fejéből.
2018. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a "deep learning" (szójáték!) vált be.


1/ Az anyagot nem "olvasgatom", hanem egyből tanulom.

2/ Fogok egy sárga kiemelőfilcet (-ceruzát), és kiemelem a lényeget. De hogy?! Úgy, hogy a kiemelt sárga részek mindig értelmes mondatokat alkossanak, azaz a szöveget meghúzom/rövidítem.

3/ A jobb memorizálás kedvéért a fogalmakat és nagyon fontos téziseket más színnel (kék/zöld) emelem ki.

4/ Digitális könyveket ugyanígy (iPaden, PDF Expert programmal), de sok könyvet megrendelek papírkönyvben is, és onnan tanulom. (Könnyebb lapozgatni és emiatt a vizuális memóriában jobban megmarad.)

5/ A fogalmaknak egyenként utánanézek min. a Wikipedián. Ha jó a Wiki cikk, kinyomtatom azt is és megtanulom.

6/ Utána már csak a sárgákat olvasom vissza.

7/ Időnként jegyzeteket is készítek min. a margóra, néha az iPad jegyzet programjába vagy akár papír füzetbe ceruzával.

2018. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetem otthagyásánál nincs hatékonyabb technika ;)
2018. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!😊

egyébként pszichológus hallgató vagyok

2018. nov. 30. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!