Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha idehaza lenne ilyen lehetős...

Ha idehaza lenne ilyen lehetőség, te élnél vele vagy a gyerekednek engednéd?

Figyelt kérdés

Az amerikai stílusú tanulmányi szerződés féle.


Ha alkalmas vagy, és aláírsz, akkor kapsz + pontot a felvételihez, ingyen tanulhatsz, kapsz koleszt, sőt, akár ösztöndíjat is! Ez lehet egyetem, de akár egy OKJ-s tanfolyam is.


DE!!!


Amint végeztél, be kell vonulnod katonának! A képzési időddel arányos időre. A szolgálati helyed bármi lehet, akár Budapest akár Irak. Ha nem mész, vagy kibuksz a suliból végrehajtó megy a pénzért és le is ültethetnek! Ha közben egészségügyi okok miatt hagyod abba, vagy befejezed, de katona nem lehetsz miatta, akkor elengedik a büntetést...DE!!!...ekkor ugorhat a diploma, mondván, ha nem lehetsz katona, mert rossz a szemed, akkor nem lehetsz XYZ diplomás sem! Ja, és ha "bemelegedsz" az sem gond! Ha Istenhívő leszel az sem! Meleg és vallásos is behívásra kerül, csak nem fegyveres helyre, hanem mondjuk mosoda...Irakban! >:)


Természetesen a szolgálat alatt a civil végzettségednek és a rangodnak megfelelő bért kapsz, és persze TB és nyugdíj beszámítást is!



2018. nov. 30. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem élnék vele, a gyerekem meg ha betölti a 18.életévét, akkor már felnőtt ember. Nincs olyan, hogy "megengedném-e", hiszen már nem szólhatok bele az életébe. Ha úgy döntene, hogy szeretné ezt, akkor támogatnám. Én viszont semmiképpen sem élnék ezzel a lehetőséggel.
2018. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebben a diktatúrában, amelyben élünk, ez öngyilkosság. Ki tudja, mik történnek még itt.
2018. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én magam nem, a gyerekem meg úgy dönt, ahogy akar. Legfeljebb elmondom neki, hogy ez hülyeség. Amiket ajánlanak cserébe, nem éri meg ezt a vesződést. Többletpont felesleges, így is annyi plusz pontot lehet kapni a felvételiken, hogy az már röhejes. Az államilag támogatott ingyen oktatás megvan, a koleszek ára egész baráti, ösztöndíj szintén van. Az OKJ-k nagy részén pedig gyakorlatilag nincs felvételi. Akkor minek?
2018. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenre van kiskapú.

Pl ha informatikusnak baja van a lábával akkor ott a katonai pályának anyi, de szakmájába dolgozhat. De elég egy aszmás papír is szerintem és meg van oldva az egész.


Mellesleg ilyet nem tudnék elképzelni, hogy ugrik a diploma amit a kezedbe adtak a neveddel, csak azért mert van valami bajod.


Ugyanakkor honvédséghez lehet beállnék egy időre, akit kicsit vonz ez a dolog annak nagy veszteni valója nincs. Magyarország amúgy se egy háborúskodó ország, de most ha szolgálnék egy darabig amiért esetleg pénzt is kapnék az jó lenne.


Amúgy nem tudom menyire vagy tisztába jelenleg a magyar katonák területen, idén pl csak 60at vettek fel. Nagyon megválogatják kit is vesznek fel. Emiatt is nem hinném, hogy bárki kellene oda, pl infó karos egyetemistákat láttál már?? Sokat nem tudnának velük kezdeni.

2018. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt az ilyesmit röghöz kötésnek nevezik, és jajveszékelnek tőle...
2018. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem.

A gyerekemnek sem tanácsolnám, de persze, az ő döntése kellene, hogy legyen.

2018. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Röghözkötésre még azt mondom, hogy oké, elvégre az állam pénzén tanulok X évig, ez az alap, hogy utána az államnak "visszaadom" a tudásom ennek az időnek megfelelően.

Na de hogy az életemet kockáztatva, komolyan erkölcsi kérdéseket felvető katonai munkát kelljen vállalom, ha mondjuk pl óvónőnek tanulok, hát ezt eléggé abszurdnak találom és határozottan nem örülnék.

2018. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!