Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezzek e gazdasági...

Jelentkezzek e gazdasági egyetemre, ha hülye vagyok matekból, mint a föld? 11. végén kegyelemkettessel mentem át, de az érettségim erős 3-as lett.

Figyelt kérdés

2018. nov. 30. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Legjobb barátnőm 90%-os matek erettsegit tett, első szemeszterben úgy elkaszálták matekból, mint a huzat. -Corvinus-

Aztán sikerült belerázódnia, mostmár másodéves.

2018. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azta

Akkor próbálkozzak inkább bölcsészkaron?

2018. nov. 30. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Van matek a gazdasági karokon, de ez nem matematikus szak. Meg lehet csinálni akkor is, ha nagyon hülye voltál matekból középiskolában.
2018. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel és bírnád, akkor nyugodtan próbáld meg. Persze van matek, de nem az az egész. Nem kell ezért bölcsész szakra menni, ha az nem érdekelne. Meg azért a nagyon matek és a semmi matek között is van átmeneta
2018. dec. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Legjobb barátnőm 92%-os közép matekkal gazdmen első féléves matekból kettessel átment úgy, hogy ő se hitte el, hogy sikerült. De most már neki is könnyebbek a matekos tárgyak, ez az első matek a leginkább szórótárgy.

Másik barátnőm szintén világéletében kettes-hármas volt matekból, az érettségije viszont négyes lett, ő turizmuson van, és mikor nekik volt matek, ő is átment, de rengeteget tanult, gyakorolt.

Ha elég elhivatott vagy, megpróbálhatod, talán érdemes lenne tanárhoz is járni majd (vagy akár most is, hogy legyenek alapjaid). Nem lehetetlen, de azért oda kell tenni magad rendesen (mondjuk ez a legtöbb szakra amúgy is alapból igaz).

2018. dec. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt csináld amit szeretnél!

Ha gazdász szeretnél lenni,ne menj bölcsésznek. Ne add fel!

:) a matek csak óriási szorgalom, gyakorlás és egy jó tanár kérdése én szerintem.

2018. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel az adott szak, akkor szerintem nyugodtan jelentkezz. Nem egy olyan ember van, akiknek nehezebben megy a matek, mégis valahogy boldogulnak az egyetemen.
2018. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia, én idén kezdtem, az első féléves matekon már túl vagyok. Középsuliban 4es 5ös voltam matekból egy elég erős gimiben. Az érettségim 80% lett. Szinte minden nap matekoztam legalább egy kicsit, volt hogy akár 5-6 órákat is. Külön tanárhoz is jártam és így végül 3mas lettem. De voltak nagyon sokan akiknek nem sikerült, köztük emelt matekosak is. Igazabból a kitartáson és türelmen múlik az egész. De ha utálod is a matekot akkor lehet szenvedős lesz.
2018. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!