Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó választás lenne ez a szak?...

Jó választás lenne ez a szak? Nekem csak valami mondvacsinált szakmak tűnik.

Figyelt kérdés

Rendészeti igazgatási biztonsági szakirány.Azt mondják el tudok menni vele közterületfelügyelőkhöz középvezetőnek meg biztonsági cégekhez.

Nem tudom külföldön egyáltalán létezik e ilyen szak


[link]



2018. dec. 2. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

NKE-s ismerőseim nem szeretik az NKE-t. Nem a katonai ismerősökről beszélek, kationai és tiszti képzés nyilván csak az NKE-n van, hanem pont az ilyen kissé megfoghatatlan, összegyűrt szakokról, mint ez.


Az önkormányzati rendészet nem egy jó világ, mondhatni a legalja, főleg közterület-felügyelőnek nem a krém megy el, ráadásul minimáls hatáskör stb.


Amit a csaj elmondott a videóban, hogy mit dolgozik, megmondom őszintén ezt egy érettségivel és egy közbeszerzési OKJ-val is elvégzi az ember. Nálunk a cégnél sima bölcsészdiplomás ember foglalkozik a pályázatokkal... Igaz ma már a diploma szinte feltétel, lassan már egy asszisztensnél is...

De ez a csaj egyébként OTDK-s helyezett volt. Nem őt szólóm le, csak őt emelték ki, mint hatalmas nagy karrier, pedig ügyfelekkel való kapcsolattartáshoz és ajánlatadáshoz nem kell diploma, sőt...


Ez egy egyetemi markeingvideó. Amit elmondanak benne, abból érdems gyököt vonni, és az így kapott eredményt még továbbosztani 10-zel... A cél az hogy minél többen jelentkezzenek, majd minél többen kezdjék meg a tanulmányokat a fejpénz miatt.


Másrészt az állami szféra mint munkahely amúgyis sem túl jó, a fizetés alacsony, a munka meg ált. szr. Igaz a rendőrségen lehet viszonylag jól is keresni.


Felvi ábra:

[link]


Én ezt speiel nem hiszem el, hogy egy igazgatási szakon végzett jobban keres eg programozónál. Ez mégiscsak egy igazgatási szak, nem egy valós szakma, mint pl. egy mérnök, vagy biztonságtechnikai mérnök, aki a beszéld a videóban is, akinek tényleg van egy speciális tudása.

Az árbához még annyit, picit furcsa, hogy a dolgozók 32%-a végez csak diplomás munkát...


A fenti vélemény nem a biztonsági szakirány ellen szól, szerintem qrva nagy lehetőségek, pénzek vannak ebben egy valós szakmával, akár IT biztonság, akár biztonságtechnika, meg gondolom van még sok valódi szaktudást kínáló területek, de az ilyen igazgatási összegyúrt szakok nem tűnnek komolynak.


Én nem hiszem el, hogy a videóban mindösszesen csak egy közbeszerzéses, asszisztensi feladatot ellátó embert tudtak bemutatni, és nem mutattak semmilyen magasabb karrierű emberkét...


Érdkelne, hogy miért nem lehet kommentelni és lájkolni a videót... :)

2018. dec. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közbeszerzésnek egyáltalán mi köze van a rendészethez (amiről szólna ez a képzés)?
2018. dec. 3. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak állami, biztonsági közbeszerzések, valószínűleg így.
2018. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közigazgatásszervezőnél azért jobb lenne ez a szak?
2018. dec. 3. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyik igazgatási szakra sem mennék.
2018. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Más lehetőséget nem igazán tudok.
2018. dec. 3. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!