Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos vs állatgondozó?

Salalla11 kérdése:

Állatorvos vs állatgondozó?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok. Régóta tudom, hogy állatos munkával szeretnék foglalkozni, de sokáig nem tudtam, pontosan mivel. Számomra fontos, hogy testközelből kerüljek kapcsolatba az állatokkal, és hogy segíthessek rajtuk.

Eredetileg nem akartam állatorvos lenni, de végül mégis megtetszett ez a szak, és úgy döntöttem, az állatorvosit célzom meg. Időközben azonban szimpatizálni kezdtem az állatgondozói hivatással is, és most a két pálya között vacillálok.

Úgy tudom, ahhoz, hogy valaki állatgondozó legyen, érdemes biológus, zoológus vagy vadgazda mérnöki szakot végezni, és ezeket mesterképzésen lehet megtenni, a biológia alapszak után.

Az állatorvosira elég magas a felvételi ponthatár. Azért biológiára se kevés, de szerintem oda több esélyem lenne bekerülni, mivel a biosz jobban megy, mint a kémia. Az utóbbinál félek is, hogy elrontom az emelt érettségit.

Arra gondoltam, azért megpróbálom, és megjelölöm mindkét szakot, aztán majd meglátjuk. Úgy gondolom, az állatorvosi és az állatgondozói hivatást is tudnám élvezni. Család és egyebek mellett viszont nem tudom, melyik lenne jobb a későbbiekben.

Tanácsok, ötletek?



2018. dec. 4. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

A kettő között akkora az eltérés, mint egy Dakar versenyző és a homokozóban pedálos kocsit hajtó kisgyerek között!


Ráadásul az állatorvosi az egyik, ha nem, a legnehezebb hazai egyetem!

2018. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyértelműen állatorvosi!
2018. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!