Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdasági...

Alkalmazott közgazdasági szakra kötelező a matematikai érettségi?

Figyelt kérdés
2019-ben fogok érettségizni és úgy halottam hogy 2018-tól már kötelező az emelt szintű matematika érettségi erre a szakra, de viszont gazdasági szakközépiskolába járok és emelt szinten érettségizek közgazdasági alapismeretekből. Ez nem váltja ki az emelt matek érettségit? Alapból jó vagyok matematikából,de pont alapján többet érnék el emelt szintű közgazdasági alapismeretek + középszintű matek érettségiből mint fordítva. (Ha nem akkor marad a pénzügy és számviteli szak) Válaszokat előre is köszönöm!

2018. dec. 5. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Eddig is kötelező volt erre a szakra az emelt matek érettségi, nem most vezették be.

Mégis miért lehetne kiváltani? Köze sincs a 2 tárgynak egymáshoz. Matek emelt kötelező, különben elutasítják a jelentkezést.

2018. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem, eddig nem volt kötelező. Azt nem tudom, hogy jövőre az lesz e, de szerintem fel lehet rá készülni. Főleg, hogy 1 éved van rá.
2019. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!