Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnök vagy gépészmérnök...

Építőmérnök vagy gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök szakot javasolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni a most leírtak alapján, legyetek kedvesek normális, és ésszerű válaszokat adni.


27 évesen jelenleg a továbbtanulásról gondolkozom. Már rendelkezem egy BA alapszakkal, valamint egy magasépítő technikus OKJ végzettséggel. Természetesen már dolgozom, de szeretnék még továbbtanulni. A fent említett szakok közül gondolkozom. Őszintén szólva az építőmérnöki szak érdekel a legjobban. Már gyerekkoromban is hasonló elképzeléseim voltak, valamint az OKJ képzés alatt is szívesen tanultam, emellett még nagyon jól is ment. Én magam is tapasztalom, valamint a szakmában dolgozóktól is hallom, hogy egyáltalán nem javasolják az építőmérnöki szakot, tudniillik az építőipari bérek, és az ezzel nem arányos órabérek miatt. Ha csupán puszta érdeklődésből kezdeném el, akkor természetesen úgy megérne, de ha nem dolgoznék benne a későbbiekben, akkor véleményem szerint úgy sem érné meg. Ezzel ellentétben a gépészmérnöki szakot erősen ajánlják, hiszen egy klasszikus mérnöki szak, valamint a kilátások is elég kecsegtetőek. Talán ugyanez elmondható a mechatronikai mérnökről is.


Középiskolában nem igazán foglalkoztam a fizikával, őszintén szólva nem is érdekelt, a tanár egyébként is magának magyarázott. Idősebb fejjel jövök rá arra, hogy egyébként érdekes tárgy, és olvasgatva a középiskolai anyagot érthetőnek tűnik, valamint le is leköt. A matekkal nem igazán volt problémám, csak sajnos azt is elhanyagoltam. Továbbá az említett két tárgyra nem volt szükségem a továbbtanulásban, ami a BA szakot illeti.


Az okj képzés alatt feküdtem rá jobban a matekra, így önerőből jártam el előkészítőre, meg tanultam határtékszámítást, deriválást, és integrálást, tulajdonképpen azt, ami egy emelt matekra kötelező tananyag. Emellett e képzés alatt statikát és szilárdságtan is tanultam, és ez elég jól ment, jó tanárom is volt. Úgy tudom ezek gépész -és mechatronikai mérnöki szakon is szerepelnek. Szeretek gondolkozni, kiszámolni dolgokat, egy-egy problémára megoldást találni. Jobban foglalkoznék materiális dolgokkal, mint emberekkel.


Ti mit tennétek a helyemben?


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. dec. 5. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az építőmérnök-piacot nem ismerem, a gépészmérnök kilátások nagyon jók.
2018. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1. Gépész 2.mecha ( lehet picit többet keres mint egy gépész, de kevesebb helyre kell, azért lett 2.) 3. Építő ( ledolgozott munkaórák tekintetèben a fizetés sztem kevesebb jóval mint az első kettő esetében). Amúgy bátran állj neki el lehet végezni bármit. Elején mérnök szakokon vannak szóró tárgyak amikhez egy kis magán zh/vizsga felkèszítés sem árthat.
2018. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!