Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha informatikával szeretnék...

Ha informatikával szeretnék foglalkozni (leginkább programozás vonz) elég ha csak matek faktra járok?

Figyelt kérdés

Vagy kell az infó fakt is? Illetve infó érettségi kell-e, ha igen közép vagy emelt?

Valahol azt olvastam nem annyira fontos az infó fakt illetve érettségi, mert nem sok mindent tanítanak, illetve főleg egyetemen tanulok majd arról ami ténylegesen fontos és kell is.

Matekból emeltszintűznék majd.



2018. dec. 6. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyenek a jegyeid a többi tárgyból. Ha rosszak, illetve ha több pontot tudnál összeszedni emelt infó és emelt matek érettségivel, akkor ajánlom, hogy vedd fel az infó faktot is.


Én idén kezdtem az Óbudai Egyetemen mérnökinformatikán, és programozásból az érettségi szintjéig már szeptember végén eljutottunk. Szóval gondolhatod milyen gyors a tempó, viszont igazad van, előről kezdik az alapoktól, de sokan belebuktak ZH-kba, akik nem programoztak még soha. Van egy bevezetés az informatikába nevű tárgyam is, amin az emelt érettségis szóbeli tételeket tanítják sokkal részletesebben. Szóval én sokat profitálok abból, hogy emelteztem infóból.


Ugyanakkor matekból csak középszintűt raktam, és sajnos nagyon nehezen megy az analízis. Sokat fog segíteni az 1.félévben, hogy tudod az emelt érettségis anyagot, de az 1.félév(ami 3.5 hónap) után már semmi előnyöd nem lesz belőle, mert ennyi idő alatt beéritek az emeltes anyagot+még tanultok hozzá újakat(pl többváltozós függvények). Analízis I-ből, és akik faktosok voltak gimiben vagy csak simán emelt matek érettségiztek, azoknak könnyebben ment az első pár ZH matekból (csak a tudásukat kell kiegészíteniük, hozzátanulniuk), kíváncsi leszek a vizsgán mielyen teljesítményt nyújtanak majd. Pár szaktásam aki a gimiben járt matekfaktra azt mondta, hogy ott is ilyeneket tanultak, csak itt egyetemen sokkal nehezebb példákat veszünk egy adott feladattípusból (pl.: határozott integrálszámításnál).


Szerintem, ha nem okoz nagy megterhelést neked, akkor mindenképp jelentkezz mindkét faktra. Bár az office bűvészkedést el is felejtheted az érettségi után, mert az írásbeliből csak a programozás fog visszaköszönni egyetemen, és jó ha van már vannak korábbi alapjaid belőle.

2018. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, hasznos volt, majd még átgondolom, de lehet hogy tényleg kéne az infó fakt is :)
2018. dec. 6. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!