Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagyni az egyetemet és...

Otthagyni az egyetemet és újrafelételizni ugyanoda, butaság lenne?

Figyelt kérdés
Sajnos a múltban történtek miatt, ami lelki sérüléseket okozott, nem tudok most a tanulásra koncentrálni. Most kezdtem a másodévet, de annyira rossz lelkiállapotban vagyok, hogy nem vagyok képes bejárni órákra, és egy ideje már nem is járok. Ezért arra gondoltam, ha most otthagynám az egyetemet, és jövőre újrafelvételiznék ugyanoda (mert első éven elmaradt 4 vizsgám, és ígyis-úgyis évet kellene hosszabítsak) az milyen következményeket vonna maga után?Mennyit kellene visszafizesssek? Butaság lenne újrakezdeni az egészet? Biztos vagyok benne, hogy ezt akarom csinálni, de elég nagy önbizalomproblémám van és ez a letörtség érzés nem hagy...valami tanács?...előre is köszönöm :)

#egyetem #felvételi #újrairatkozás
2018. dec. 8. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Ha kiiratkozol, akkor vissza kell fizetned az elvégzett féléveid után a tandíjat. Vagy annyit dolgozol bejelentett munkával Magyarországon, amennyit tanultál és akkor eltekintenek a visszafizetéstől.


Miért nem passziváltatsz, ha úgyis folytatnád, ráadásul ugyanott? Akkor nem kell fizetned semmit, úgy tudom 1 évet lehet passziváltatni.

2018. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de évközbe lehet passziváltatni?
2018. dec. 8. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kell visszafizetned, ha kiiratkozol és egy éven belül nem lesz újra jogviszonyod. Nem tudom hogy az első lefelejtette csak ezt a lényeges infót, vagy ennyire lövése sincs a dolgok működéséről. Ha kiiratkozol és ősszel folytatod az egyetemet egy fillért se kell fizetned.


Passziválni meg ilyenkor nem lehet, 13-14. hét körül tart szinte minden egyetem, hacsak nem csap el az autó nem raknak utólag passzívra. A kövi szemesztert tudod passzíválni, azzal éljél és jelentkezz majd az ősszel induló szakra. Nyáron kiiratkozol, szeptemberben vissza és folytathatod a szakot mintha ez az év meg se történt volna.

2018. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Már meg sem lepődöm mennyi gyökér idióta van itt a gyakorikérdéseken, aki csak a piros dislikeot ismeri. De nem érdekel nyomkodjátok csak, úgyis folytatom a hasznos információk irkálását :)


Egyébként azért nem írtam, hogy akkor nem kell fizetni ha 1 éven belül új szakot kezd, mert passziváltatni is 1 évet lehet, szóval minek szivassa magát az újrafelvételivel, amikor ugyanott van a passziváltatással is? Ráadásul újrafelvételizésnél a bejutás is kétséges, mert ha pont lecsúszik a felvételo ponthatárról, akkor b**zhatja..


Istenem mennyi buta ember van ezen az oldalon.

2018. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit szívatja magát az újrafelvételivel? Online kitölt egy adatlapot, postázza, meg kitölt az egyetemen 2 lapot (akár egy napon is kiiratkozhat meg újra be, még csak kétszer se kell bemennie) és kész is. Ez aztán tényleg megerőltető. Jobban is járhat az újrafelvételivel, mert vannak egyetemek ahol megvan hányszor vehet tárgyat újra fel, szűrőfeltételek vannak a krediteket és átlagokat illetően és még ott van egységesen a 6 vizsgaalkalom, viszont ha újrafelvételizik ezekkel teljesen tiszta lappal indul. Egy csomóan újrafelvételiznek ha veszélyben van az állami helyük, elég bevett dolog. Ha felmerült a kérdezőben az újrafelvételi nem hiszem, hogy a ponthatár miatt nagyon aggódna. De ha a második szemesztert passziválja és most jelentkezik az őszi képzésre nyáron kiderül, hogy volt-e elég pontja. Ha mégse vennék fel tud maradni a mostanin, de legalább az esélyt megadta, én se azt írtam hogy most azonnal fusson kiiratkozni, hanem hogy adja le februárig a jelentkezést.
2018. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!