Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakváltás előtt állok,...

Szakváltás előtt állok, érdekel a biológia és tudom, hogy az informatikában nagy lehetőségek vannak. Szerintetek milyen szakra menjek és melyik egyetemen? (Budapesten)

Figyelt kérdés

Emelt érettségim van angolból, bioszból (90%), kémiából (80%). Mindenből ötös voltam.

Külföldön folytatható szakot szeretnék, valamilyen mérnöki szak. Csak fizika/infó érettségim nincsen... abból ha kell, megpróbálok egy emelt infót talán.



2018. dec. 8. 18:54
 1/8 A kérdező kommentje:
A mérnöki csak egy opció, más is jöhet!
2018. dec. 8. 19:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biomérnök?


Amúgy meg orvosin nem gondolkoztál ilyen jó emelt biosszal és kémiával? :)

2018. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az orvosiról váltok éppen családi ok miatt.
2018. dec. 9. 00:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Molekuláris bionika mérnökit ajánlom, ha helyszín alapján elérhető neked. A felvis leírás alapján van benne biológia, informatika, talán az orvosin megszerzett ismereteidet is tudnád hasznosítani. Sztem a külföldi kilátásai sem rosszak .

Egy ismerősöm biomérnökként végzett, de sok jót nem mondott róla. Ha jól tudom csak a BME-n van, szopatnak jobbra-balra feleslegesen (bár ez az orvosi után nyilván nem újdonság) és nagyon kevés a gyakorlati tudás. Viszont, ha jól megy a nyelv innen is mehetsz külföldre MSc-t, PhD-t csinálni.

Szintén az orvosiról váltottam, most környezetmérnöknek tanulok, mert ez volt a helyileg elérhető legbiológiásabb mérnök szak, ahol élek. Ez az első félévem, egyáltalán nem bántam meg a váltást, elég sok a szabadidőm is, amit igyekszem jól kihasználni (fizetett szakmai gyakorlat, sport, TDK). A cél szintén külföld, a nyelvtudás megvan hozzá, nagyon remélem, hogy a diplomám is megnyit majd néhány lehetőséget előttem..

2018. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vodafonelive ***** válasza:

Molekuláris bionika mérnöki, Szegeden és a Pázmányon tudod tanulni a BSc-t. A mester már csak angol nyelven megy a Pázmányon!

Rokonom mist elsős és nagyon szereti, viszont készülj sok a matek meg a programozás(ez kicsit könnyítetteb , mint a mérnökinfósoknak).


4-es.: itthon ezzel a szakkal rosszak vagy éhenhalósak a kilátások de ha mennél külföldre biztos sokat fogsz vele érni. Esetleg végezz el mellé másik mérnöki szakot, mert samokszor a környezetmérnökök kiírásai a gyakorin, hát hogy is mondjam, eléggé lehangoló.

2018. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: köszi a tanácsokat :) igen, sajnos én is látom mi a helyzet és őszintén nem is csodálkozok rajta az eddig látottak és tapasztaltak alapján.... Nem akarom szétoffolni a kérdést, de másik mérnöki nem igazán jön szóba nálam (amik itt elérhetőek nem érdekelnek, költözés magánéleti okok miatt kizárva, meg amúgy se vagyok egy hardcore műszaki ember :D ). Igazából vmi biológiás határterületre mennék legszívesebben (környezeti biotechnológia, fermentáció, erjesztés, biomassza-biogáz). Ha ezzel kapcsolatban van vmi hasznos tanácsod, nagyon szívesen fogadom (akár privátban az off elkerülése miatt). Jelenleg a (viszonylag) szakmába vágó gyakornoki pozíción és a TDK-n kívül más lehetőséget nem látok arra, hogyan javíthatnám az (akár itthoni, akár külföldi) munkaerőpiaci és/vagy MSc felvételi kilátásaimat.
2018. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! A biomérnökiről csak azt hallottam hogy kutató lesz az emberből, nekem nem az a célom.

A molekuláris bionika jól hangzik, a bioszomat is elfogadnák felvételihez.

Nem tudok eleget erről a szakról, a lehetőségekről. Nem lesz ez is olyasmi mint a mechatronikai mérnök? Mindenféléhez ért kicsit, de semmiben nem önálló

2018. dec. 12. 08:25
 8/8 Vodafonelive ***** válasza:
Fizetés is jobb egy biomérnökinél és valószínűleg szélesebb pozíciók között válogathatsz. Valamennyire vegyített de ez ne foglalkoztasson, mert aki egy ilyet elvégez tud annyira talpraesett lenni, hogy szaglásszom.
2018. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!