Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem éri meg biológiára...

Tényleg nem éri meg biológiára menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


az idei tanévben érettségizek és mennék biologia szakra eltén v szie-n.

Rengeteget olvastam utána itt gykn és eléggé lehangoló válaszok voltak, igaz a nagy része régebbi kérdés.


Változott e azóta valamit is a helyzet, vagy semmi értelme biológia szakot választani ha nem a burger kingbe szeretné kikötni?


2018. dec. 10. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

SZIE-n tudtommal csak MSc-n van biológia szak.

Egyébként sajnos nem igazán keresett szak a biológus, és túl sok is van belőle.

2018. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Menjél tanárszakra, esetleg kémiával párosítva. Akkor taníthatsz is, elmehetsz gyógyszergyárba vagy bárhová ahol a szóbanforgó ismeretek kellenek.
2018. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

rendben, akkor most kezdek bepánikolni a jövőmmel kapcsolatban.


ha szeretem a biológiát akkor mik közül tudnék még választani? sajnos nem igazán ismerem a felsőoktatási rendszert.

2018. dec. 10. 13:25
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

De. Viszont arra készülj fel, hogy MSc, de inkább PhD és legalább egy idegen nyelv (angol!) közel anyanyelvi szintű ismerete nélkül tényleg nehéz lesz a dolgod. A magasan képzett, idegen nyelven is beszélő biológusokat a gyógyszergyárak és a biotechnológiai cégek is alkalmazzák, ezekből a szakemberekből hiány van.

Önmagában egy BSc kb. arra elég, hogy jobb esetben orvoslátogató legyél. Csak akkor válaszd a biológia szakot, ha nagyon elhivatott vagy! Szerintem is jobb választás egy biológia-kémia tanári. Onnan még bármi lehetsz.

2018. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem vagyok olyan személyiség hogy tanár legyek. Az szinte esélytelen.


Angolul nem rég raktam le az emeltet és német közép megy de gond nélkül feltudom húzni egy jó szintre mert amúgy is célom.


A biológia szak hogy működik? van egy sima biológia szak ami a bsc és tána msc-n tudok szakosodni pl tengerbiologúsnak meg biomérnöknek stb?

2018. dec. 10. 13:46
 6/14 anonim ***** válasza:

először 3 év bsc, majd 2 év msc

a biomérnök más irány és ez azt hiszem csak bsc-n van, utána nekik is megvannak a megfelelő msc-k ahová továbbmehetnek

tengerbiológiát nem tudom hogy lehet-e itthon tanulni, de külföldön egészen biztos

2018. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem bántam meg, hogy biológiára mentem. Eleinte itt az oldalon én is azt olvastam, hogy nem éri meg, nem lesz vele munka stb. Hát azóta több megkeresést is kaptam, pedig csak Bsc-t végeztem el. Mesterszakra nem mentem, mert rájöttem közbe, hogy kutató nem szeretnék mnni, így felesleges, átmentem élelmiszerminőségi mérnöknek, amihez nagyon jó alap volt. Jelenleg is van munkám és most Mo egyik leghíresebb élelmiszeripari cége keresett meg, hogy dlgozzak ott.

Burger Kingbe kicit túlképzett lennél, mivel nagyon komoly szak, kb. a negyede, vagy még kevesebb része végezte el a szakot azok közül, akik elkezdték.

2018. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jah és tengerbiológia szak nincs Mo, biomérnöknek átmehetsz Msc-re, de az teljesne más szak.
2018. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát menj oda, ha az érdekel. Gondolj bele, bölcsészetre se éri meg menni mégis hány ezren választják.
2018. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

csak példának hoztam fel.


Akkor lényegében úgy van hogy van a 3év biológia bsc ami mindenkinek ugyan az.

Aztán +2 év msc


a szakosodás pedig a 2 éves mscn történik ugye?


Ahogy látom itthon akkor eltén mscből biotechnologia van


szie-n pedig csak Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar


De akkor hogy lehet még is valaki etológus?

Illetve ha pl tegyük fel lenne tengerbiológia akkor az úgy müködne, hogy a 3év alapképzés után választhatnám a 2 éves msc tengerbiológust?

2018. dec. 10. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!