Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsem el milyen...

Hogyan döntsem el milyen egyetemi szakra menjek?

Figyelt kérdés

Végzős középiskolásként nincs már túl sok időm eldönteni mit is szeretnék tanulni a jövőben. Voltak már ötleteim, de valahogy mindig sikerült magam lebeszélni róluk.

Mérnökinformatikán gondolkoztam, de inkább valami olyan szakmát szeretnék, amiben nem kell egész nem a számítógép előtt ülni.

Informatikából tervezek emelt érettségit tenni, valamint már van egy 5ös emelt angol érettségim.

Tudtok szakokat mondani, amik esetleg tetszhetnek vagy egyéb hasznos tanácsot adni, ami segíthet a pályaválasztásban?



2018. dec. 10. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben jártam, nem tudtam igazán eldönteni mi akarok lenni így elhamarkodott döntést hoztam és most válhatok szakot..

Javaslom hogy pár napig ne foglalkozz a tanulnivalókkal, mindjárt itt a szünet, az kiváló alkalom lenne rá, és csak arra koncentrálj, hogy miként tudnád magad elképzelni. Ha esetleg a szüleid hasonló dolgokkal foglalkoznak, beszélj velük, olvasgass az interneten, nézz véleményt a szakokról.


Matekból mennyire vagy jó? Esetleg valami gazdasági képzés?


Felvi.hu ezeket hozta ki infósokra amúgy:


gazdaságinformatikus

mérnökinformatikus

programtervező informatikus

üzemmérnök-informatikus

2018. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gazdaságinformatikus elég sok flexibilitást jelent a jövőre nézve, koncentrálhatsz az üzleti oldalára is, ha nem akarsz programozni.
2018. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Matekból emelt faktra járok de középszinten fogok érettségizni, 5ös vagyok belőle.

A gazdasági infonak utánanézek bővebben.

Ha esetleg van még ötlet szívesen fogadom.

2018. dec. 10. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Énis valamelyik infó szakot ajánlanám, ha pedig nem akarsz sokat gép előtt ülni, akkor talán a gazdaságinformatika a legmegosztottabb, és elég hasznos diploma ráadásul. Vagy esetleg valamiféle gazdasági szak, de nekem a gazdinfó mindig is szimpibb volt, de ezt neked kell eldöntened.

Ahogy írtad jó vagy angolból is, szóval pakliban van az anglisztika is, bár szerintem eléggé eltörpül a gazdinfó mellett.

2018. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

A gazdinfó pont nem a legmegfelelőbb szak egy jó élethez, mert se nem infó, se nem gazdasági, hanem mindenből egy kicsi, de igazából semmire sem predesztinál.


Oké, egy papír, de azon kívül semmi értelme azt leszámítva, hogy eltartja a szak tanárait meg a kari dolgozókat.


(Tudom, mert a férjem is totál feleslegesen végezte el és amit tud, azt sem ott tanulta meg.)

2018. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!