Melyik szakot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Szóval két kedvenc tantárgyam a kémia és a biológia. Egyetemen melyik szakokat ajánlatok? Gondoltam már vegyészmérnökire, gyógyszerészire, növényorvosira stb. Csak ötleteket várok hogy mik lehetnek még a lehetőségek. Könnyű elhelyezkedés itthon és magas fizetés fontos szempont!

2018. dec. 10. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyészként kereshetsz sokat, ha jó leszel a szakmában és sikerül jó helyen elhelyezkedni pl. gyógyszerkutató cégnél. De gyógyszerészként is mehetsz ilyen helyre és kereshetsz jól. Növényorvosként nem leszel túl keresett sajnos, nem is fizetik meg.
2018. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ezzel az erdeklodessek tanarnak mentem,de altalad felsoroltak kozul a gyogyszereszeti:)
2018. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

"Vegyészként kereshetsz sokat, ha jó leszel a szakmában és sikerül jó helyen elhelyezkedni "


Az a baj, hogy kegyetlen nehéz lesz elhelyezkedni.

Borzasztó sok vegyészt képeznek a piac igényeihez képest.


Magas fizetés hát az megint csak mihez képest? Persze nem nettó 100 a fizu, de egy átlag IT-s fizuhoz képest sehol nincsenek a vegyipari fizetések...

2018. dec. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok vegyész ismerősöm van, mert TTIK-s voltam, egyiknek sem volt probléma az elhelyekeédls. Engem is ezzel etettek, hogy ne menjek bioszra, mert túl sokan vannak stb., de kiderült h mégse
2018. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem is sok vegyész ismerősöm van mert én is az vagyok. Hidd el marha nehezen helyezkednek el. Én is nehezen helyezkedtem el. Csomó ismerős maradt "kutatni" az egyetemen vagy az mta-n mert máshova nem kell és valami munka csak kell, igaz közalkalmazotti bért kapnak ami az éhenhaláshoz is kevés. Én szolid 3 évet szívtam az egyetemen mint kutató mire felvettek gyógyszergyárba...
2018. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fura tényleg, mert az én ismerőseim egyből kaptak munkát, és az előző főnököm is vegyész volt, és a mostani is az. Ők pedig vezetők jó fizuval
2018. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mondjuk én szerves prepis vagyok. Ilyen pozícióból van kevés, és az ismerőseim is mind azok. Szóval rendben lehet nem én vagyok a legjobb példa. Ilyenre kihalásos alapon lehet bejutni.


Rutin analitikusnak mondjuk tuti felvesznek egyből, vagy esetleg törzskönyvezőnek. Kérdés, hogy azt jó állásnak tekintjük-e. Kinek mi ugye...

2018. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"vezetők jó fizuval"


Persze, nálunk is van vegyész aki millió felett keres nettóban.

De ugye nem lesz mindenki kutatási igazgató.

2018. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!