Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak, ha a földrajz...

Minek tanuljak, ha a földrajz érdekel, és azt szeretem a legjobban?

Figyelt kérdés
Év végén fakt választás, természetesen a földrajzot szeretném felvenni, valamivel társítva (még nemtudom mivel)... azonban a családom le akar beszélni róla mert szerintük nincs értelme. Melyik egyetem melyik alapképzésére, mscre lenne érdemes menni, minek érdemes tanulni? Esetleg mivel tudmán meggyőzni a szüleim? (Igazából minden tantárgy jól megy [lényegében minden 5ös] nyelvek különösen, de a matekot annyira nem szeretem de azzal is igyekszem megbirkózni...)

2018. dec. 11. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Párom földrajzot végzett, már bánja hogy erre a szakra ment, nem sok mindent lehet vele kezdeni
2018. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Föci tanár + még vmi?:)
2018. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meghagynám hobbinak...

Hasonlóan voltam én is, a fizikával. Megéri-e nagy mélységekben tanulni? Úgy voltam vele, hogy mérnökként is tanulhatom, ha akarom, lehet nem annyira részletesen, de a legtöbb szükséges matekot, így is megtanultam. Elolvasom a cikkeket, segítek a házikban, és ki tudja, lehet, hogy a munkám során is lesz rá szükségem...

2018. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval.

Én is megjártam a "tanuljunk tovább a kedvenc tárgyammal" történetet, mondjuk én 1 hét után rájöttem hogy ez nekem lepkefing és semmit nem fogok vele érni. xD

2018. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Legyél távközkési mérnök. Ha internethálózatokat tervezel, föcizhetsz naponta.
2018. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
párom pont azt csinálja/ta, amit az utolsó írt. Bár ő térinformatikus, ugye az föcin egy szakirány. Nettó 150.000 ft-ot fizettek érte.
2018. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát a távközlési mérnök ennek már kezdőként is a dupláját keresi, csak mondom.
2018. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha nem veszik fel, mert egy térinfomatikus is meg tudja csinálni a munkáját és elvállalja ilyen minimális pénzért
2018. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a rossz megfogalmazásból adódóan félreértettetek. Én nem feltétlenül akarok földrajz alapszakra menni, mert különben is jobban érdekelnek a földtudományok, stb... arra lennék kíváncsi, hogy a gimnáziumban szerzett földrajz tudásom (regionális + természetföldrajz) hol tudnam továbbfejleszteni legjobban hasznosítani, esetleg megélni belőle majd a későbbiekben.
2018. dec. 14. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha földtudományra szeretnél jönni, jobb, ha tudod, hogy matek is bőven kelleni fog. Én az eltére járok földtudományra, azon belül geofizika szakirányon vagyok. AZ első félévben mindenkinek van matek, előadás illetve gyakorlat is, ez még viszonylag egyszerűbb, de sokan már ezzel sem birkóznak meg. Ezután van specializáció választás, a fizika második félévben még azt hiszem mindenkinek van, talán a geográfusoknak nincs. Matek innen már csak a csillagászoknak, meteorológusoknak, és geofizikusoknak van, illetve később a fizika is, de mindkettő elég kemény.

Szóval ha matekozni nem igazán szeretnél, marad a geográfus, ami kb földrajz, a geológus, illetve a térképész. Utóbbival van a legnagyobb esély arra, hogy jól fizető állásod legyen, viszont ez igazából annak ellenére, hogy földtudomány alapszakról szakosodsz, lényegében az informatikai karhoz tartozik, szóval sok az infó.

2019. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!