Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hatekony tanulás, ha diktafont...

Hatekony tanulás, ha diktafonta felolvasom az anyagot és vissza hallgatom?

Figyelt kérdés
Történelem témaköröket kidolgozva venném fel.

2018. dec. 12. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy igen, lehet hogy nem... mindenkinek más a hatékony
2018. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, neked hogy jön be. Ismertem olyat, aki csak felvette de nem hallgatta vissza, de így legalább elolvasta, csak a falnak nem olvasta volna
2018. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam ezt.

Nem tudom, hogy mennyire hatékony, de jó volt, hogy ment a fülemben, és néha kibámulhattam kicsit az ablakon, és nem szakadt meg közben a tanulás.

De leginkább akkor alkalmaztam, amikor éppen zuhanyoztam, öltöztem, pakoltam stb. hogy közben is "tanuljak".

2018. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az is időbe telik, amíg fölmondod, meg pl ha fölmondás közen hosszabb ideig veszel levegőt, mint ahogy olvasásban amilyen gyorsan haladnál...

Amúgy egyébként lehet hatékony, igen. Talán. Lehet , hogy beválik.

2018. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Egyet próbálj ki, és ha működik, lehet, hogy tudod hosszútávon is alkalmazni ezt a mdószert.
2018. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én inkább kis kivonatokat készítenék papíron vagy telón minden témakörhöz amit buszon itt-ott előveszel és az alapján magadba gondolatban elmondod / megfogalmazod


csak úgy hallgatni nagyon passzív és nem biztos hogy eszedbe jut, de ha pár kulcsszó és évszám rögzöl az alapján ki tudod fejteni

2018. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha aznapra tanulsz. Az ismétléssel beépített tudás nagyon hamar kihullik, mert nem kapcsolódik semmihez.
2018. dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!