Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdálkodás menedzsmentnek...

A gazdálkodás menedzsmentnek és a pénzügy számvitelnek tényleg nem sok köze van a közgazdaságtanhoz?

Figyelt kérdés

2018. dec. 14. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Baromság.
2018. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A PSZ és a GM (és általában a gazdasági alapszakok) üzleti képzések. Olyan elméleti és gyakorlati tudással látnak el, amelyre szükség van gazdasági állások betöltéséhez. Közgazdaságtan nagyon minimális van ezeken a szakokon, tehát igaz, hogy nem sok köze van hozzá. Ha több közgazdaságtant szeretnél akkor az Alkalmazott közgazdaságtan a te szakod, aztán mehetsz Közgazdasági elemző mesterre. Ez felel meg tulajdonképpen a hagyományos közgazdász képzésnek.


De egyébként nagyon nagy az átfedés a gazdasági alapszakok között. Corvinusról tudok nyilatkozni, hogy én business szakon voltam, de még az AK-sokkal is majdnem a fele megegyezett a mintatantervnek. És ha érdekel a közgazdaságtan ezeken a szakokob is felvértezheted magad ilyen tudással, kb az összes AK-s kötelező tárgy felvehető választhatóként itt is. Én fel is vettem egy csomót anno.

2018. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért hülyeség az előző okfejtése, mert a “biznisz” (vállalati pénzügyek stb.) is közgazdaságtan. A MAKROÖKONÓMIÁBAN jobbak az alk. közgazdászok, de a közgazdaságtan nem csak ebből áll. Én biznisz szakokon végeztem (kermark, MBA/finance), és bár gyenge voltam makroökonómiából (nem érdekelt), de nem igaz az, hogy kevésbé lennék közgazdász, mint egy alk. közgazdász. Máshoz értek jobban, mint ők. Dolgozom együtt alk. közgazdásszal, sőt egyik legközelebbi munkatársam (ráadásul summa cum lauda PhD-je van belőle), sokat tud, de nem tud többet mint én. Másokat tud. Szóval nem igaz, hogy a biznisz szakok ne lennének közgazdasági szakok.
2018. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Ui: bocs ma kicsit karcos vagyok. Nem hülyeség az előző okfejtése, csak nem értek egyet azzal, hogy a biznisz le lenne közgazdaságtan. Elnézést kérek a 66%-tól.
2018. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De ha alapvetően a gazdaság,közgazdaság érdekel és olyat akarol tanulni,amit politikai életben lehetne kamatoztatni,akkor nem érdemes gazdálkodás menedzsmentre jelentkeznem?

Egy ismerősöm GM foszkra jár és azt mondja,hogy ott csak vállalati gazdaságtan,vállalkozásfinanszírozás,vállalkozástan meg ilyen vállalati tárgyak vannak szinte kizárólag.De a foszk más,mint az alapképzés gondolom

2018. dec. 15. 13:02
 6/19 anonim ***** válasza:
A pénzügynek nagyon is sok köze van a közgazdaságtanhoz, a számvitelnek és a menedzsmentnek kb. semmi, azok tisztán üzleti területek. Ha a makrogazdasági összefüggések és világgazdasági folyamatok érdekelnek inkább de nincs emelt matek érettségid akkor én a nemzetközi gazdálkodást javaslom a business szakok közül, ha pedig megy a matek és a gazdaságpolitika érdekel akkor alkalmazott közgazdaságtan. Én alapvetően pénzügyi/gazdaságpolitikai érdeklődéssel elmentem psz-re, hiba volt, 3 félév után váltottam.
2018. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha a közgazdaságtan érdekel akkor Alkalmazott közgazdaságtan jobb választás, mert sokkal több ilyen tárgy van. Politika annyira nagyon egyik szakon se súlyos, de ha magába a politikai életbe keresel belépőt akkor egy Corvinusos gazdasági alapszak elég jó belépő mindenképp. BA után meg ha továbbra is a politika érdekel ráhúzhatsz egy Közgazdálkodás és közpolitika MA-t.


4-esnek: Az okfejtésem alapja pont az, hogy a business tárgyak egyáltalán nem közgazdaságtudományi tárgyak. GM-en az alaptantervnek még 10%-a se közgazdaságtani tárgy. Ezeken a képzéseken gazdasági szakembereket képeznek, ugyanúgy közgazdász végzettséget kapnak a magyar fordítás alapján, de ettől még nagyon alapszinten lesznek tisztában a közgazdaságtannal.


Ezt a farokméregetést pedig az állítólagos AK-s munkatársaddal nem egészen értem. Hogyan lehet 2 különböző területen összehasonlítani a kompetenciákat, egyáltalán mi értelme? Ez a sokat tud, de nem annyit, mint te eléggé gyermeteg hozzáállás. Nyilván messze alulmarad a közgazdaságtani tudásod az övéhez képest, jó eséllyel ugyanez igaz matematikai ismereteidre például. Te viszont jobban értesz a marketinghez, menedzsmenthez, hagy ne folytassam. Az, hogy melyik a relevánsabb tudás már nyilván relatív, de a kérdező azt mondta a közgazdaságtan érdekli.

2018. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem marad alul a tudásom, és nincs farokméregetés. Makroökonómiából marad alul a tudásom, az övé meg marketingből. A marketing is közgazdaságtan.
2018. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem csak makroökonómiából jobb, hanem közgazdaságtanból. Ne keverjük a szezont a fazonnal. A marketing (ugyanúgy mint például a számvitel, statisztika, stb) a közgazdaságtan segédtudományai. Üzleti tevékenységek, gyakorlati hasznosíthatóságuk van az üzleti életben. Ha úgy tetszik a közgazdaságtan a mögöttes természet, és társadalomtudományi összefüggéseket igyekszik keresni és magyarázni ezeknek az üzleti tevékenységeknek. Ezen felesleges is vitatkozni, ezek simán általánosan elfogadott fogalmak. Ha valóban otthon lennél a gazdaság világában, mint azt állítod, te magad is tisztában lennél ezzel. Ha egy marketinges azt állítja jobb közgazdaságtanból, mint egy alkalmazott közgazdász, akkor akkorát lódít, mintha egy mérnök állítaná ezt egy fizikusról, vagy épp egy informatikus egy matematikusról. Attól, hogy belekóstol kicsit az ember egy tudományterületnek még messze nem lesz annak magas szintű ismerője. Kivételek persze nyilván akadnak, de ha jól értem most általánosságban próbáltál vonatkoztatni.
2018. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Zalaegerszegi vagyok.

A BGE zalaegerszegi karán terveztem továbbtanulni gazdment.Itt az egerszegi karon csak GM,Psz meg gazdinfó van.De akkor ilyen érdeklődéssel ne jelentkezzek ide?

2018. dec. 15. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!