Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor éri meg abbahagyni az...

Mikor éri meg abbahagyni az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok elsőéves orvosin, és így a vizsgaidőszak előtt nagyon le vagyok törve... Készültem szorgalmi időszak alatt is a demókra, de nem tanultam éjt nappallá téve. Nem tudom, hogy leszek képes lelkileg kibírni ezt a stresszt amit a vizsgák okoznak. Az is borzalmas, hogy kvázi karácsonyom se nagyon lesz...

Tudom, panaszkodásnak tűnhet az egész, és utálom is magam érte, de nem tudom mit tehetnék. Egyszerűen más nem érdekel, vagy legalábbis nem tudom biztosra. Az orvosit tartottam még a legjobban magamhoz illőnek, de egyrészt tényleg nagyon hosszú az a 6 (vagy 7-8) év,plusz a szakosodás is, másrészt szeretnék azért magánéletet is, szabadídőt egyetem mellett is. Persze tény,hogy minden időbeosztás kérdése, ezt még nem sikerült elsajátítanom.


Ha valakinek van valami tapasztalata azzal kapcsolatban hogy ő hogy élte meg az első vizsgaidőszakot, vagy esetleg ha abbahagyta hogy hozta meg ezt a döntést, hogy alakult az élete utána? :) Köszönöm előre is a válaszokat, ha valamit kicsit értelmetlenül írtam le akkor bocsánat .



2018. dec. 17. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha ezt akarod csinálni, ne hagyd abba!

Én akkor váltottam szakot (gazdaságtanról természettudományra), amikor rájöttem, hogy már a diplomával betölthető munkakörök sem érdekelnek, nemhogy a kurzusok:S

2018. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Kezdhetsz hozzászokni, hogy nincs Karácsonyod, mert ha elkezdesz dolgozni, végképp nem lesz. 3 éve dolgozom, eddig minden Karácsonykor ügyeltem, most is megnyertem a 24-ét:D

Szabadidőd meg magánéleted lesz egyetem mellett is, csak jól kell beosztani az idődet. Nyilván ez nem fog azonnal menni, de pár félév után belerázódsz. Azért ennyire nem kell borúsan látni a dolgot.

2018. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Azért szimplán egy vizsgaidőszak kezdetén tapasztalt félelem miatt biztosan nem hagynám abba. Ez teljesen normális. Nem állítom, hogy nem fogsz még idegeskedni a képzés során, mert lesz ennél durvább is, de ez nem kell eltántorítson! Sőt, nálunk inkább azok voltak bajban a vizsgákkal, akik nem tudták felmérni, hogy mennyit kell tanulni. Ha szeretnél orvosként dolgozni, akkor csak hajrá!
2018. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha neked ennyire fontos a karácsony, akkor úgy vedd fel a vizsgákat és oszd be az idődet, hogy azalatt a 3 nap alatt ne kelljen tanulnod és meg is oldódott a probléma.

Én szoktam tanulni, legalább délelőttönként, de van a ki meg nem. Ahogy érzed.

Nem bántásképp szeretném mondani, de ideje ahhoz is felnőni, hogy már nem olyan gondtalan a karácsonyi szünet, mint korábban. Lehet egyszer végig dolgozni fogsz.

Meg kell tanulni a stressz kezelni, nekem ehhez 3 vizsgaidőszak (főleg egy anat szigorlat) kellett. Erre való (többek között) az első (egy-két) év.

A legfontosabb: kitartás!!

2018. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha úgy érzed nem fogod bírni, akkor minél hamarabb érdemes kiszállni, mivel elég hamar rá fogsz jönni két dologra:


- nem lesz Karácsonyod a következő 6-7-8 évben

- nem lesz nyarad a következő 6-8 évben


Karácsonyon túlmenően és hogy sokkal többet kell tanulni mint máshol nyáron is 4 hetes kötelező gyakorlatok vannak, azaz ezek után marad 4 heted jó esetben, de mivel nyári vizsgaidőszakból sokan kicsúsznak így kénytelenek augusztusban menni vizsgáni, ami azt jelenti, hogy arra is rá fog menni további 1-2 heted, végeredményben sokszor lesz olyan, hogy csak 2 hét nyaralásod van, míg haveroknak a Corvinosun már májusban befejeződött a vizsgaidőszaka.


Ha ezt nem tudod vállalni, akkor szerintem nem érdemes eröltetni a szenvedést éveken át.


Ja és csak egy megjegyzés: sokan mondják, hogy első két év a legnehezebb, de ez nem igaz, 3. év még nehezebb, 4. évben farmakológia még ennél is nehezebb és a legnehezebb az utolsó év. Egyedül ötödév ami viszonylag lazább lesz.

2018. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

szia :)


osztom az előző hozzászólók véleményét, teljesen normális az első vizsgaidőszak elején a félelem, ez azonban ne tántorítson el

mint ahogy te is írtad, "egyszerűen nem érdekel más", ami a legerősebb jele annak, hogy jó helyen vagy

az időbeosztás stb. előbb-utóbb ki fog alakulni, esetleg kérdezz körbe, hogy az évfolyamtársaid vagy idősebb sokadik évfolyamos orvosis diákok hogy csinálják

azért is írok, mert én is váltottam, pont orvosiról, de nem azért mert az első vizsgaidőszak elriasztott volna(sőt, még a második sem :) )

a legtöbb vizsga előtt nem vagy csak picit izgultam, de az anatómia és az újraélesztés előtt nagyon-nagyon erősen, szerintem nem is nagyon aludtam

ez normális az elején

viszont én azért váltottam, mert nem ez a terület vonzott, egyszerűen hibát követtem el azzal, hogy elhittem, hogy aki biosz-kémiából jó és ez érdekli meg ezzel szeretne foglalkozni, az csak az orvosival fog boldogulni, meg hogy a minimum ponthatáros termtudos szakok nem érnek semmit

engem az alapozó tárgyakon kívül(sejtbiosz, fizika, kémia, statisztika, és még néhány kötelezően választható tárgy) tényleg semmi más nem érdekelt, sőt inkább taszított, és nagyon nem ezt képzeltem el magamnak

én ezért váltottam egy év után, nem a kezdeti erős vizsgadrukkok miatt

most is az elmúlt vizsgaidőszakokban(az új szakomon) is volt, nem egy kemény vizsgám, de mivel tudom, hogy ez érdekel, és most tényleg ott vagyok, hogy mást nem tudnék elképzelni, ezért mindig kitartottam és sikerrel vettem őket, és egy pillanatig nem fordult meg a fejemben, hogy itt kellene hagyni

ezeket csak azért írtam neked, hogy na ez az a helyzet amikor váltani kell, és te ez alapján, amit írsz teljesen jó helyen vagy

az egyetem eleje ilyen, szokni kell, adaptálódni, akármennyire is az álomszakodon tanulsz

remélem hasznos volt ez neked és kitartást a vizsgákhoz :)

2018. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Én is most elsőéves vagyok, félig-meddig át tudom érezni a dilemmádat. :) Engem igazából nem az zavar, hogy tanulni kell, én aztán simán előszedem karácsony napján is a biofizikát. Bár nem egy álom ez az első félév, igazából konkrétan szerintem kiábrándító, mennyi "felesleges" tárgyat kell magadévá tenned, holott vannak fontosabb dolgok is, mint a tömegspektrometria na meg a kémiát meg se említem. :D Szerintem most még nem is vészes ez a vizsgaidőszak, téged mi stresszel benne? :)

Ugye mondják, mennyi időt, energiát stb. rá kell áldozni az orvosira, de ez csak akkor tudatosul az emberben, mikor már tényleg orvosis. Hogy mennyi éven keresztül kell tanulni, és még utána is rezidensként, egyszerűen ép ésszel normális ember fel se fogja, mert úristen, rengeteg idő.. És tényleg, annyi minden mást lehet csinálni, de az vajon jobb lenne? Én úgy érzem, hogy nem. Ha lecsukom a szemem, és arra gondolok, hol akarok lenni 5 év múlva, csak egy rendelőben tudom elképzelni magam, fehér köpennyel és fonival a nyakamban. :)

Nem tudnám megmondani, mi motivál pontosabban, vagy csak annyira sok és szerteágazó az egész, de szerintem az ember legbelül érzi, hogy hol a helye. :)

2018. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljes normális ez a kezdeti stessz, főleg ha az első vizsgaidőszakban vagy. Én nem orvosis vagyok, de mégis ezt érzem.

A barátom orvosin végzett, első évben totál kéttségbe volt este, sokszor volt bizonytalan hogy képes-e rá. Többször is át akart menni más egyetemre, de szerencsére belejött a hónapok, évek alatt, és maradt. Szóval ahhoz képest hogy sokszor bizonytalan volt nagyszerű szakember lett belőe, aki azóta is imádja amit csinál, és lelkesedik érte.

Bár azt nem tudm mi lett volna ha abbahagyja, de ha más elképzelésed nincs, akkor érdemes azzal foglakoznod ami érdekel. Nagyon nem könnyű, de ha igazán szeretnéd és mindent beleadsz sikerülhet.

2018. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én negyedéves vagyok. Mögöttem van már pár vizsga, szigorlat, de én a mai napig minden vizsga előtt azt érzem, hogy most fogok kifingani... Eddig eljutottam de itt a vég. Aztán... Általában nem így van. Ha elsőre nem is sikerül, a kitartó munka és az elkötelezettség általában meghozza a gyümölcsét. Mondom ezt, úgy hogy a anat miatt egyébként évet kellett ismételnem, akkor mondjuk komolyan elgondolkodtam, hogy megéri e.... De aztán arra jutottam, hogy nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy feladtam. És jól tettem, hogy nem adtam fel. Én a karácsonyt úgy szoktam megoldani, hogy ha lehet két ünnep közé nem veszek fel vizsgát. 24-en nem szoktam tanulni. A többi napokon pedig hagyok magamnak én időt. Pl megbeszélem magammal, hogy korábban kelek, tanulok ebédig de utána nem, vagy estig de akkor este megnézek egy filmet a családdal vagy beszállok a társasba aztán alszom. Kellenek ilyen "önjutalmak" hagyni kell az agyadat is pihenni. Vagy például jót tud tenni egy séta főleg nyáron egy kis sport vagy szabad levegő eskü könnyebben rá is jössz utána olyan dolgokra amiket addig nem értettél.... És nagyon fontos hogy aludj! Találd meg azt a napszkot amikor fogékony az agyad és ahhoz képest találd meg azt az időt amikor alszol fixen. Én pl délelőtt tudok jól tanulni ezért időben kelek viszont éjfélkor legkésőbb lefekszem. Erre nagyon figyelek...3-4 órás alvásokkal Max egy hétig lehet szerintem bírni de egy 7 hetes vizsgaidoszakot nem fogsz kibírni. Első félévben nyilván minden hatványozottan nehezebb. Nincs tapasztalatod, új a helyzet stb de idővel lesz rutinos a tanulásban is... És ha mindvégig érzed, hogy csak ezt akarod akkor nem szabad elengedni, mert nem most fog feltétlenül fájni miatta a lelked, hanem soksok év múlva mikor nme cdinalhatod már azt amit igazán szeretnél. Fel a fejjel :)!
2019. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hogy legyen más válasz is. Én otthagytam.

Az első félévem meglett, nem olyan simán, de minden tárgyam pipás lett a neptunban. Aztán viszont az anatómiával...elindultam a lejtőn. Passzív melós félév, újra egy félév aktívan, aztán megint passzív, de végül csak lett egy anatómia vizsga 3-asra. De aztán úgy döntöttem itt be is fejezem, mert nekem ez ennél az "elpocsékolt" 3 évnél többet nem ért meg. Nehezen ment. Nagyon-nagyon nehezen. Végülis szövettanból sosem tettem sikeres vizsgát, így a miatt kb nem lett 1 sikeres teljes évem sem. A legfőbb baj az volt, nehezen tudtam magam rávenni, hogy elkezdjek tanulni...és az anatba már belejön az ember (valószínűleg a többibe is, ha igazán érdekli) ....de egyébként ilyen biofizika, meg molsejt..biometria:D ezek első féléves cuccok, egyik se jött be, de még be lehet nyelni. Szóval sok minden közrejátszott, időközben át is soroltak fizetősre, a kedves párom Pesten volt, én vidékén, és eltűnt az összes motivációm a pálya/az egyetem iránt. Most ELTE-TTK-n vagyok. Nem BTK, nem hobbiszakon, azért egy TTK, még igencsak tanulós, laborokkal, laborzhkkal, itt is tanulni kell, de annyi tanulással, amennyit az orvosiba feccöltem itt vígan eléldegélek. A kedves párommal azóta is együtt vagyunk...

Én ezt választottam. Nem bántam meg. De még nagyon az elején vagy ahhoz, hogy dönts, húzz meg még egy félévet és meglátod. AZ orvosin 2 félév után még díjmentesen kiléphetsz, utána elinduló a ketyegő és vissza kell fizetni az állambácsi által támogatott féléveket.

Sok sikert, és kitartást a vizsgaidőszakra.

2019. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!