Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Óbudai Egyetem mérnökinform...

Az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus képzésére ha jól nézem a felvételhez 360 pont szükséges. Mennyire nehéz ezt elérni?

Figyelt kérdés

11. évfolyamba járok egy infó-angol tagozatos szakgimnáziumba. Nekem a mérnökinformatikus szak a legszimpatikusabb, de ez a sok pontszámolgatás összezavart teljesen.


Jelenleg rendelkezem egy B2-es középfokú komplex Telc-es nyelvvizsgával (angol). 11. év végén szeretném letenni az emelt angol érettségit előrehozottban. Jövőre teszek egy szakmai emelt infó érettségit. Úgy olvastam, hogy az, hogy mi szakképzésben részesülünk szintén pluszpontot ér egy ilyen egyetemen. Emellett 12. év második félévében teszünk valamiféle "Irodai informatikus" OKJs vizsgát (fogalmunk sincs mi az és mi lesz benne, ebből is látszik a szakgimnáziumok szintje). Ha minden igaz, egy OKJs vizsga is pluszpontot ér. A jegyeim átlaga négyes körül van.


Ez mire elég pontosan egy ilyen egyetemnél?



2018. dec. 17. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ide járok, szóval képben vagyok a dolgokról.


2020-tól kötelező lesz legalább 1 nyelvvizsga a jelentkezéshez. Eddig járt érte plusz pont, 2020-tól nem fog. Én is info szakon voltam középiskolában, szakgimnáziumi szakérettségit tettem infóból, de ez nem OKJ, hanem a 2 éves OKJ-s képzést rövidíti le 1 évre, szóval ezért sem fogsz plusz pontot kapni. Ráadásul kell 1 emelt érettségi is 2020-tól ezek közül: matematika, fizika vagy informatika vagy ágazati szakmai informatika érettségi vizsgatárgy


Pontszámítás menete:

HAGYOMÁNYOS MÓDSZER:


-érettségi tantárgyak magyar, matek, töri, egy nyelv, természettudományos tárgy (fizika/kémia/biológia/földrajz)-ból szerezhető: max 100 pont (50-50 évente, mindegy tantárgy 10 pontot ér, tehát ha 5ös vagy akkor 10 pont, ha 4es akkor 8, így tovább)


-érettségi vizsgák százalékeredményeinek átlaga: max 100 pont (összeadnak mindent és elosztják 5-tel)


-az egyetem által megjelölt két felvételi tantárgy érettségi százalékainak összege: max 200 pont (pl. ha a kért tárgyak irodalom és angol, akkor egy 80%-os irodalommal és egy 80%-os angollal 160 pontod lesz)


DUPLÁZÓS MÓDSZER:


Fogod az előbbiekben is szereplő két egyetem által kért tantárgyat és az érettségin elért százalékaidat megduplázod.


Elvileg ez a nehezebb módszer, de ha géniusz vagy 2 tárgyból és tudsz 90% felettit produkálni belőlük, akár jövedelmező is lehet.

2018. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, minden évben változik a szükséges pontszám.

Ha a nyelvvizsgás és emelt érettségis változás megtörténik, akkor lehetséges, hogy a szükséges pontszám is lejjebb megy valamivel, igaz?

2018. dec. 17. 18:58
 3/6 A kérdező kommentje:

Emellett, ha nekünk nincs természettudományos tárgy érettségitárgyként, akkor melyik infós tárgyat nézhetik? Mert van egy pár:


Programozás (elmélet, gyakorlat)

Linux alapismeretek (elmélet, gyakorlat)

Programozás készség gyakorlat

Hálózat (elmélet, gyakorlat)

2018. dec. 17. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Ágazati szakmai informatika érettségit kötelező tenned, amiben az összes infós tantárgy benne lesz (lesz hálózatos feladat, lesz programozás...stb). Mivel ezt kötelező letenned, mert szakgimnáziumba jársz, ha más természettudományoaból is szeretnél érettségizni, azt külön kell jelezned (mert az már szabadon választható lesz, vagyis 6.érettségi tárgy). Én sima informatikát választottam 6.érettségi tárgynak emelt szinten, mert a gimis sima "informatika" nevezetű érettségiben office bűvészkedés meg programozás van csak. Szóval sokkal könnyebb jobb jegyet elérni belőle. Mivel kötelező volt a szakmai infóból is érettségiznem azt 2-esre csináltam meg, a sima emelt infót meg 4-esre. Azt veszik figyelembe a pontszámításnál, ami neked kevez. Szóval amelyik természettudományos tantárgyból jó jegyed van év végén vagy ha duplázásos módszert választod akkor az érettségik közül nézik azt az egyetem által elfogadott 2 tárgyat, ami kedvezőbb neked.


Azt, hogy csökkennek-e a pontok nem lehet megmondani. Attól függ, hogy a többi jelentkező milyen tanuló és hogy milyenre írják meg az érettségit.


De nem bekerülni a nehéz. Hanem bennt maradni. 3-as átlag kell, hogy ne rakjanak fizetősre, ami 300 000 ft/félév. És ha 5x nem sikerül egy vizsga (javító is beleszámít), akkor kirúgnak.

2018. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem írni, hogy lehet, hogy megszűnik az Óbudai Egyetem. Most akarják beolvasztani a Pázmányba. Aláirásgyűjtés is van most, hogy minél több hallgató aláírja, hogy tiltakoznak ellene. Szóval meglehet, hogy amikor te mész majd egyetemre, már nem lesz Óbudai Egyetem, hanem a Pázmány Péter Katolikus Egyetemre tudsz menni Budapesten vagy a BME-re (vagy az ELTE-re de ott nincs mérnökinformatika csak programtervező).
2018. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es. Kicsit pontatlan a pontszámításról írt hozzászólásod.

Kérdező. Olvasd el a felvi.hu-t, ha nem értesz valamit, kérdezz bátran.

2018. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!