Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni 4 hónap...

Fel lehet készülni 4 hónap alatt Fizika vagy kémia emelt érettségire?

Figyelt kérdés
Most döntöttem el, hogy szeretnék jelentkezni az orvosira. Mindkettő távol áll tőlem, viszont szorgalmas vagyok. Melyik lenne "egyszerűbb"? Nincs más dolgom mellette, csak tanulás. Lehetséges szerintetek? Milyen könyveket ajánlanátok, ami segítségemre lenne? Köszönöm!

2018. dec. 25. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Simán.
2018. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Én kémia,biológia emeltet tettem 2 éve. Amikből én készültem:

Ötösöm lesz kémiából

Villányi-féle kémia könyvek a kétszintű érettségire (tankönyv és feladatgyűjtemény)

Kémiai kísérleti album szintén villányitól

Mozaikos kémia könyv 11-12-ik, ez nagyon jó mert egyben van az egész

Régi érettségik feladatai, főleg a számolások nagyon hasznosak.

A fazekas gimi oldalán fent van egy kidolgozott kísérleti tételsor a szóbelihez, az is nagyon jó és hasznos.

Illetve én még jártam a Magister Universitas előkészítőre, az is rengeteget segített. Nagyon tudom ajánlani. Bár én a 120 órás alkalmon voltam, ami kb 7 hónap, de van januártól egy 60 órás felkészítő így intenzíven, szerintem megérné.

2018. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megnézem ezt a felkészítőt is.

A kémia érettségin a számolások nagy mumus számomra. Matek érettségim 50% lett (nem most és vért izzadtam érte) ezért gondoltam a fizikára. Bár abból abszolút 0 a tudásom. A kémiából legalább a biosz miatt van valami tudásom. Szóval ezért gondolkodom...

Utolsó, te orvosis vagy?

2018. dec. 26. 00:00
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

A kapott infók alapján az emelt fizika felejtős 4 hónap alatt.

(Egy fizikatanár)

2018. dec. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Kizárt.


Bármint itt alapvetően nem a mennyiséggel van a baj, hanem hogy 4 hónap alatt neked a napod felét iskolában kell töltened, mire hazaérsz már fáradt leszel, tanulnod kell másra is, leckét írnod stb..


ÉS még ha ezzel nem is kell foglalkoznod valoszeg nincs rendes módszered a tanulásra, amit az ember csak nyomás alatt fejleszt ki és sokáig tart kifejleszteni. Legtöbb embernek kemény egyetemeken is 1 másfél év kell mire megtanulja, azt hogy hogyan kell tanulni.

Ha ez megvan 4 hónap alatt simán megtanulod az anyagot, de feltételezem nálad nem ez a helyzet.


Könyvekre: Mozaikos könyvek jók kémiából + számolásra van 1-2 könyv amit érdemes beszerezni mindegyik típusú példából legább 5-10 begyakorolni + kísérletes kiskönyv.

2018. dec. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

utolsó, nem, nem járok iskolába, nem kell készülnöm másnapra. Itthon vagyok a kisfiammal. A tanulásból nem estem ki, mert az elmúlt egy évben 3 okjt csináltam meg, mert unatkoztam :D

2018. dec. 27. 00:40
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha tudsz tanulni és akarsz is, akkor továbbra is azt mondom, fel lehet készülni. Meg kell próbálni, veszteni valód nincs.
2018. dec. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosin sokkal kevesebb idod lenne az ottani tananyag megtanulasara,ugyhogy fellehet keszulni,mozaik konyvek es villanyi valamit elozo evi erettsegi feladatsorok,nem lehetetlen,szorgalom,mindennapi tanulassal sikerulhet,hajra :)
2018. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
sok kitartással talán meg lehet csinálni, de nagyon elszántnak kell lenni hozzá. magamból kiindulva, már 4 éve készülök az emelt kémiára, de még mindig nem érzem úgy, hogy simán meglesz :D mindenképpen vágj bele, orosihoz jobb a kémia, mert több kémiatudásra lesz szükséged később, mint fizikára
2018. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!