Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajanlanatok egy fizikabol...

Mit ajanlanatok egy fizikabol eros, de matekbol nem tul tehetseges embernek?

Figyelt kérdés
Mernoknek keszultem, de felek, hogy a matektudasom hianya elegge keresztbetenne. Fizika jol megy, emeltezni keszulok.

2019. jan. 2. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai fizikával nem mész semmire. Felsőbb fizikához pedig nagyon kell a matematika.
2019. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, azt is mondhatnám, hogy egyetemen a fizika is inkább matek!
2019. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én spec.mat. tagozatra jártam, de volt a suliban fizika tagozat is. De mégis fizikából is mi voltunk a jobbak, mert sok fizika feladatnál a matematikai nehézségek megkerüléséhez jó ötletek kellenek. Nade mi átmentünk a matematikai nehézségeken, mint egy tank, míg a fizikások a kerülő ösvényeket keresték.


Ugyanakkor azt gondolom, hogy a matekkal se lesz gond, csak rá kell feküdnöd egy kicsit. Ha valami súlyos gond lenne a fejedben, akkor a fizika se menne. Próbálkozz be azzal a mérnöki iránnyal, aztán ha nem jön be, még mindig válthatsz szakot, egy év nem hatalmas veszteség.

2019. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Igy lesz mindenkeppen, csak valami "b" lehetoseget kerestem, hogy ha mindenkepp lecsusznek a villamosmernokirol.

(Azert a matektudasom hianyat nem ugy ertettem, hogy s*gghulye vagyok belole, csak aranylag tobb ido es nagyobb erobefektetes egy-egy peldat megertenem, mint a csoportarsaimnak, jegybol is egy kevesbe stabil negyesem van, igaz emeltes csoportban, az alapban szinotos voltam mielott atraktak.)

Azert ha van valakinek otlete a kerdest illetoen, megkoszonom ha megosztja velem :)

2019. jan. 2. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnökin valószínűleg nem az a kérdés, hogy bejutsz-e (négyes matekkal valószínűleg be fogsz), hanem az, hogy mit kezdesz az egyetemi matekkal. Szóval ha bejutsz, ne bízd még el magad.
2019. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztaban vagyok. De beleadok mindent, aztan lesz ami lesz. :D
2019. jan. 2. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:
fizikai munkát :D
2020. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!