Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik pályát válasszam...

Melyik pályát válasszam továbbtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és két főpályán gondolkodom ami jelentősen eltér egymástól,de mindkettőnek van előnye és hátránya a szemszögemből. Az egyik pálya az a turizmus/vendéglátás. Mivel kifejezetten egy közösségi embernek tartom magamat,aki ráadásul beleszületett az angol nyelvbe (így nagyon jól beszélem),nagyon türelmes és érett vagyok,aki nyitott mindenre legyenek azok új emberek,helyszínek,szokások stb. úgy érzem,hogy ez egy jó pálya lenne számomra. Viszont van egy dolog amitől úgymond félek. Matematikából nem osztályoznak,így nem lesz abból érettségim,hanem választanom kell helyette egy másik tantárgyat. Mások akik fel vannak mentve matekból,szintén a turizmus/vendéglátás szak felé érdeklődnek. Tudunk róla hogy van valamennyi matek rajta,ami nem sok de ott van. Tudjuk,hogy nem kötelező felvételi tárgy oda. Mások azt mondják,hogy meg fogjuk oldani és nem lesz gond,ne emiatt mondjunk le róla,illetve ez inkább statisztika és nem kifejezetten az a fajta gimis matek.Viszont engem elgondolkodtat. Hajlandó vagyok mindent beleadni ebbe,csak azért hogy elérjem a célomat,illetve mert nem tartom kevesebbnek magamat másoknál,szimplán a matekkal így alakultak a dolgaim.Lenne értelme így is jelentkezni szerintetek vagy annyira nehéz a matek vizsgákon hogy nincs sok esélyem? A másik pálya a jogi lenne. Ez kicsit más helyen áll nálam. A családom többsége jogi pályán van. Ügyvédek es bírók,köztük van olyan aki alapított is egy ügyvédi irodát,így ő a főnök. A szivem távolabb áll ettől a pályától,mint a turizmustól,viszont az eszem sokkal közelebb. Egyszerübb lenne bekerülnöm erre a pályára,nem kell a matekkal foglalkoznom és a maga módján érdekes is. Viszont nem érzem azt,hogy ez én lennèk,viszont lehet hogy megszeretném,és igen nem érdeklődöm annyira iránta mint a turizmus iránt de nem is hagy teljesem hidegen,és egyszerübb lenne a maga módján valamint jól fizet,és nem jelenti azt hogy ne utazgathatnék és lehetnék közösségben. Ez lenne a két főpálya ami között választanom kellene. Nagyon megköszönöm előre is ha segítetek ,nagyon sokat számitana.

2019. jan. 2. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha racionálisan gondolkozunk nyilván a jogot kéne válaszd, főleg ha tudod hogy ehhez van affinitásod.

Ugyanebben a cipőben jártam. Menjek jogra családi háttérrel, tudom, hogy jól menne, vagy kövessem az álmaimat?

A második mellett döntöttem, én megbántam, variálok is. :D

2019. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ahogy nézem pl. BGE-n 3 félév matematika (Gazdasági matek, valószínűségszámítás,statisztika). Mindegyik 6-6-6 kreditért.

Tehát egy alapfokú deriválás,határérték számítás,integrálás + statisztikai és valószínűségszámítási módszerek biztos tárgyalva lesznek.

Ha a középsulis matek se ment, akkor elég nehéz dolgod lesz. BME-s 0. matek zh-kat keresgélj, ha az is nagy falat elsőre akkor tényleg nagy bajban leszel.


De ha érdekel és kitartó vagy, akkor meg tudod csinálni!

2019. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jogon is kell tanulni kozgazdasagtant, penzugyi alapismereteket es penzugyjogot utobbi ket feleves vizsgan mindig vannak szamolasok es meg alapvizsgas is nalunk, a szamolas nem olyan nehez meg tudjak hogy a jogaszok alapvetoen nem jok matekbol de azert azzal is tisztaban vannak a tanarok hogy egy matek erettsegije mindenkinek van tehat az alap szamitasokat szamonkerik. A jogi palya ismerosokkel tenyleg elhelyezkedes szempontjabol konnyebb, bar en a helyedben inkabb az almomat kovetnem mert en is hasonlo helyzetben voltam csak nekem a jog volt a celom es nagyon boldog vagyok hogy vegul ezt valasztottam.
2019. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel van jogász a családban, főleg ügyvéd, a jog lenne a kézenfekvő, kevesebb energiabefektetéssel tudnál egy jó szintet elérni. Egyébként jogot is lehet gazdaságival ötvözni, sok jogász ismerősöm is így csinálta, mert a hírekkel ellentétben a jogászok nem teljesen hülyék a reál tárgyakból csak maximum nem tartozik a fő érdeklődési körükbe.

Szerintem egyébként azt válaszd inkább, ami érdekel és az alapján, hogy mivel szeretnél hosszú távon foglalkozni.

2019. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!