Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti otthagynátok egy egyetemet...

Ti otthagynátok egy egyetemet abban az esetben, ha nem érdekelne titeket amit tanultok?

Figyelt kérdés

Mérlegelem azt is, hogy elhelyezkedés szempontjából mennyire érné meg, mert persze akkor még átszenvedi magát az ember valahogy.. De abban sem látok sok lehetőséget. Viszont félek otthagyni, ez elég rizikós döntés. Ha át is mennék máshová, további pontokat kellene gyűjtenem, mivel jelenleg csak ugyanúgy műszaki képzésre volna elegendő pontszámom (jelenleg is reálon vagyok). Most felmerülhet bennetek a kérdés, hogy azzal akkor hogy a viharba ne tudnék elhelyezkedni, de nem gépésznek, vagy villamosnak tanulok, hanem formatervezőnek.. Azt hittem jó lesz, mert milyen jó kreatív hát nem :D és folyamatosan megkapom a kérdést is, hogy: Az mit csinál? :D


Már megbántam, hogy hagytam, hogy lebeszéljenek mások a régi terveimről és nem hittem magamban. Mindig is pszichológusnak szerettem volna tanulni, illetve a művészetek felé húzott a szívem. Úgy érzem nem vagyok ennyire reálos.


Ti mit tennétek a helyemben? Folyamatosan ezen rágódom.



2019. jan. 2. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én otthagytam az egyetemet novemberben elsőévesen, most felvételizek egy másik szakra. Mondjuk szerintem a te szakoddal jobban el lehet helyezkedni mint az enyémmel. (bőcsészkar'+biztató tanárok+egy világról semmit sem tudó 17 éves= elrontott szakválasztás)

Azért azt is vedd figyelembe hogy most alapozótárgyaid vannak, beszélgess még felsőbbévesekkel stb. Én is csak hosszas rágódás után hoztam döntést.


(azért siess mert február 15.-ig lehet jelentkezni más szakra)


U.I.: ha szeretnél beszélgetni erről írj mert én is keresztülmentem rajta és borzalmas volt

2019. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha maga a hivatás/végzettség nem motivál, ha nem érzed azt, hogy évtizedeken át is képes lennél ezt csinálni (minden nehézség ellenére, mert örömöd leled benne), akkor hagyd ott.
2019. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Otthagytam. Pont a pszichológiáért. Nem bántam meg.
2019. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


És szerintetek az megoldható volna, hogy tegyük fel önköltségesre mennék pszichóra (ahogy felvin láttam 300k/félév azt hittem több) mondjuk levelezőre, akkor pedig tudnám magamnak finanszírozni..? Mert ebben az esetben csak le kellene tennem egy emelt érettségit.

2019. jan. 2. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!