Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri manapság...

Szerintetek megéri manapság orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Orvosira járok jelenleg, néha megtörök a tanulásban és feladnám az egészet, de már nincs sok hátra!

22 évesen kerültem be, 1 évet csúszok idáig, leghamarabb is 29 évesen leszek rezidens, ami után 3-5 év lesz mire szakorvos leszek, és nem havi netto 200-250-et fogok hazavinni.

Tehát 33 éves koromtól kb elkezdhetek spórolni is talán saját házra, hogy ne albérletben kelljen élnem.


Szerintetek megéri ez a sok szenvedés, ilyen fizetések mellett?


Mások 18-20 évesen elkezdenek dolgozni, mire nekem szakmám lesz, másnak családja van meg lakása, autója...


2019. jan. 2. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, ha a pénz lenne a legfontosabb szempont, nem ezt a szakmát választottam volna, de fontos ez is.

Rengeteg lemondással jár, és nem érzem, hogy megérné...

2019. jan. 2. 20:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs sok hátra..! Akkor ne add fel..életed legnagyobb baklovese lenne ha mindjárt befejezed az orvosit és a célban hagynád fel..

Igen..nagyon is megéri orvosnak tanulni!

2019. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal rosszabb szakmám volt (bölcsész), 28 évesen kezdtem el mást tanulni, 35 éves koromra behoztam azokat, akik már óvodában is közgazdászok akartak lenni. Simán időben vagy még, nem maradtál le semmiről. Hosszútávra dolgozunk, nem 2-3 év számít.
2019. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen orvos akarsz lenni? Szerintem azért a szakterületen is elég sok múlik.


Nézzük a pozitív oldalait:

1. Biztos kereseti lehetőség. Közhely, de igaz: orvosra mindig szükség lesz.

2. Nem úgy kell elképzelni a dolgot, hogy rezidensként egy nyomorék kis csíra vagy, aki nem tud és nem csinálhat semmit anélkül, hogy valaki a kezét fogná, aztán leszakvizsgázol, és hirtelen te leszel az élet császára.

Az első-egy két évben nagyjából belejössz a szakmába, már addig is egyre több dolgot bíznak rád, harmadik évtől már elkezd a betegkör is kiépülni, gyakorlatilag egy negyedéves rezidens és egy szakorvost nem sok minden választ el egymástól. Szakorvosként nagyobb a felelősség, de kb. ennyi a különbség. Én néha még örülök is, hogy egyelőre rezidens (azaz már szakorvosjelölt) vagyok, mert így bizonyos dolgokban egész nyugodtan háríthatom a felelősséget, nyugodtan kérhetek segítséget.

Szakorvosként egy magánrendelőben azért már elég ciki felhívni a kollégát, hogy mit csinálja a maszek betegeddel...

3. Az, hogy a fizetés mennyire fos, az relatív. Órabérben szar, ez tény. Viszont ha csak és kizárólag a havi nettót nézzük, nem olyan borzalmas, nem fogsz éhenhalni, jó eséllyel még azért spórolni is tudsz. Nekem havi 5 ügyelettel megvan a nettó 350, persze az ügyeleti díj intézményfüggő. Emellett van hiányszakma, ill. Markusovszky ösztöndíj, ami plusz 100-150 nettó. Tehát 5 ügyelettel haza tudsz vinni 450-500 ezer forintot.

(Persze mielőtt valakinek nagyon kikerekedik a szeme: ezért a pénzért nyilván nem 160 órát dolgozom, mint más, hanem 220-240 órát, és akkor nem számoltam bele azokat a napokat, mikor nem tudok fél 4-kor elmenni a munkahelyemről, hiába addig tartana a munkaidőm, mert muszáj befejeznem a dolgom.)

4. Bizonyos helyeken akkora orvoshiány van, hogy elég meredek összegeket képesek kifizetni az ügyeletért. Kollégámnak Szegedről Tatabányára is megéri átjárni havi pár alkalommal, olyan órabért kap...

5. Miután szakorvos leszel, magánpraxist is tudsz nyitni, ha olyan szakot választasz, amivel ez lehetséges, ott mef azért elég szép összegeket meg lehet keresni. Persze nyilván nem ugyanaz napi 8 órás munkával jól keresni, mint pluszban dolgozni még 8-at....


Negatív oldal:

1. Az egészségügy egy fosrakás. Lehet szépíteni, de ez a helyzet. Van egy-két intézmény, ami fel van újítva és legalább tűrhetően néz ki, de azért a felszín alatt valószínűleg az is rohad. Kevés az ember, kevés az eszköz, szarok a munkakörülmények, sok a beteg.

2. Erre jön rá az a gusztustalan hierarchia, ami az orvostársadalmat jellemzi. Bizony meg kell szokni, hogy a profnak meg a főorvos úrnak minden szarját te intézed, az elismerés meg a pénz pedig nyilván az övé. Ha jól dolgozol, hajlandó vagy normálisan ellátni a közbetegeket is, nem csak azt, akiből érdeked van, akkor ezt észreveszik, és az összes szart a nyakadba tolják.

3. Jól meg kell gondolni, milyen területet választasz és el kell dobni az illúziókat, a magyar eü. nem a Vészhelyzet meg a Dr. House. Néha titkárnőnek érzed magad, annyi a papírmunka, sok az ápolatlan, idióta, agresszív beteg. Ha a beteg esetleg normális, akkor jó eséllyel a hozzátartozója nem az. Bizonyos területeken a perspektíva gyakorlatilag nulla. Gondolok itt mondjuk bizonyos belgyógyászati osztályokra, ahol a betegek egyik fele meghal, a másik meg a krónikus osztályra kerül, és nem azért, mert szarul végzed a munkát, hanem mert ilyen a beteganyag és kész. Öregedik a társadalom, a fekvőbeteg osztályok jelentős része lassan geriátriává alakul.

Nekem az egyik legokosabb, leglelkesebb csoporttársam nagyon megszívta ezzel. Nem sok motivációja marad az embernek, ha tudja, hogy hiába figyel oda, hiába dolgozik, a betegek nagy része menthetetlen.


Az egészet összegezve én egyébként nem bántam meg, most sem választanék mást, de mondjuk nagy szerepe van ebben annak, hogy szerintem jó szakterületet választottam.

De tény, hogy néha már most is érzem magamon a kiégés egyes tüneteit, olyankor muszáj egy kicsit magamba fordulnom és elgondolkodnom, hogy miért is választottam ezt. Aztán jön egy jobb periódus, valami sikerélmény vagy egy-két valóban hálás beteg (nem anyagi szempontból értem a hálásat jelen esetben) és megint kicsit jobb.

Sokszor már reggel 8-kor felcseszem magam az egész tetves magyar rendszeren, a hülye kollégákon és a még hülyébb betegeken, de aztán megint jön valami pozitív és megint örülök, hogy orvos lettem.

2019. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

utolsó, mi a szakterületed?



amúgy kérdező, jah, nettóban azért lehet keresni, és még elkölteni sem lesz időd annyit dolgozol :DD


de nyilván közgazdászként, IT-sként időarányban jobb fizetéseket lehet elérni és hamarabb. ezt neked kell eldönteni, hogy mi számodra a fontos..,


és külföld még mindig opció ha ugy döntesz. csoporttársaim fele már nagyon tolja a németet és végzés után megpattannak.

2019. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szülészet-nőgyógyászat.
2019. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, kezdő altatóorvos rezidensként havi négy ügyelettel havi 500 nettót vittem haza. Sajna túl stresszes volt, és váltottam háziorvoslásra így rezidensként havi 290-et viszek haza nettó. Jelenleg három éve dolgozom eddig 8 millió forint megtakarításom van és várható, hogy emelkedni fognnak a bérek. Mivel pedig nagy az orvoshiány ezért bizonyos szakmákban extrém béreket is le lehet akasztani, hallottam olyan sürgősségi ügyeletről, ahol 10000 Ft volt az órabér. De legrosszabb esetben ki tudsz menni külföldre.
2019. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!