Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi mindent tud nyújtani az...

Mi mindent tud nyújtani az ELTE GTI karja?

Figyelt kérdés
Felkeltette az érdeklődésemet az ELTE GTI kara, viszont nem túl régi így még sokat nem tudni róla. Engem maga az ottani oktatás illetve a lehetőségek érdekelnének legyen szó nemzetközi lehetőségekról. Lehet-e félévet más országban tölteni vagy van lehetőség Erasmusra?

2019. jan. 3. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Van erasmus, és hiába új még, de a BME-GTK volt dékánja (Andor György) és oktatói gárdája csinálja, szóval már most magas a presztízse, és kb. minden listán a 2. a Corvinus mögött, számvitelben még jobb is, pl. csomó ACCA vizsga alól felmentést kapsz, ami a munkaerőpiacon aranyat ér.
2019. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

ELTE-GTI-Finance and accounting. Most fejezem be az első félévemet.


Maximálisan elégedett vagyok, sőt nagyon szeretek itt lenni.


Erasmusra készülök, sok partneregyetem van, elégséges férőhellyel, a célom Brüsszel. Emellett Európán kívül is biztosít az egyetem tanulási lehetőségeket, vagy szakmai gyakorlathot. Kína gazdasága érdekes számomra, szerintem itt minden lehetőség adott, hogy megismerhessem.


Ha nemzetközi irányvonl érdekel, a legjobb helyen vagy az ELTE GTI-n, ugyanis kiemelkedően nagy hangsúlyt fektetnek a nemzetközi szabályozások oktatására.


Én a számviteli, pénzügyi és jogi szabályozásokat nemzetközi szinten tanulom. Emellett a pénzügy és számvitel szakon természetesen megtanulom a Hungarian GAAP-et is, viszont kiemelkedő rálátásom lesz az IFRS-eket és IAS-eket tekintve. A jogalkotást, a szabályalkotást forrásnyelven tudom szakértőként elemezni. A szaknyelvi terminológia elsajátítása sokkal egyszerűbb nekem. A magyar nyelvű tananyagot most elkértem egy szaktársamtól, aki mindent magyarul vett fel, és kétszeri átolvasás után tudtam minden szakszó magyar megfelelőjét. Persze több erőfeszítést igényel mindent angolul tanulni, de megéri. Magyarra pillanatok alatt "áttanulsz", míg ellenkező esetben ez nem így lenne. Minden félév elején én döntöm el, melyik tárgyamat veszem fel magyarul és melyiket angolul. Én mindent angolul teljesítek, így nemzetközi diplomát kapok.


Ha a nemzetközi irányvonal érdekel, gyere ide.

2019. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!