Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy hogy is van ez az emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Külfödiként szeretnék Pestre jelentkezni egyetemre, a szakomhoz kell egy emelt biológia érettségi, de nem vagyok tisztában a részletekkel.


Miből tanuljak/milyen könyvekből készüljek fel?

Mikor van az emelt érettségi?

A szóbeli részéhez a témákat előre megadják? Arra hogy készüljek fel? Azt tudom, hogy 45% után jár a többletpont (50) de azt is nézik, vagy arra is adnak pontot, hogy konkrétan mennyi lett az emelted?


Ha valaki ezt eltudná részletesen magyarázni, annak nagyon nagyon megköszönném előre is !! :)



2019. jan. 3. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Az Oktatasi Hivatal oldalán vannak fent tavalyi évekről érettségik. Azt lapozd át, oldd meg őket. Az érettségi időpontot időben jelzik, egy iskolában kell jelentkezned, ahol részletesen elmondanak erről mindent.


A szóbeli témákat megadják előre, igaz elég tágan. Ezeket interneten is megtalálod.


A szóbelire úgy készülj fel, mint egy sima szóbeli feleletre, csak sokkal alaposabban kell tanulnod. Kb 10-15percig tart egy szóveli felelet, ahol végig ki kell fejtened a húzott téleled. Belekérdezhet a tanár segítségképp, de a legjobb ha végig beszéled segítség nélkül.


Az is számít, hogy pontosan hány százalék, mert azt a pontot számítják bele a pontjaidba. De tudsz kalkulálni interneten.


Nagyjából ennyi.

2019. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Könyv nagyon sok van, az osztályomból sokan emelteztek bioszból, és egyiküknek sem volt ugyanolyan könyve. A könyvesboltban vannak emeltekre felkészítő könyvek, nekem töris van. Minden téma benne van, az emelt anyag mellett szerepel a nagy E betů. Vastag eléggé. Az emelt az a közepek után szokott lenni, lemegy az összes kötelező, és azután. Az én törim elég későn volt pl. A témaköröket megadják, de nem részletes. Egy adott téma van, pl reformáció, és minden kell róla. Dolgozd ki a szóbeliket, legyen róluk 2-3oldalad. Legalábbis én így csinálom. Az érettségi százaléka is számít, vagy számíthat, szóval megéri gyúrni a magasabb százalékra. Nem tudom, idén lesz e az érettségid, van e suli, ahol jelentkezelstb, de itt a határidő mindjárt, február 15. Biztos tudod, ügyfélkapu stb kell hozzá, de ha nem tudnád, úgyis elmondják. Sok sikert!!
2019. jan. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!