Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanári mellett...

Osztatlan tanári mellett mennyi szabadidő van? Mit lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Angol-biosz szakra mennék. Azért volna fontos ez a kérdés, mert orvosi után váltanék tanárira. Az orvosit azért hagyom ott, mert egyrészt borzasztó a nyomás, másrészt egyszerűen nem volt idő feltöltődni. Nincs bajom a tanulással, de úgy érzem, ha nincs egy kis szabadidőm, megint ki fogok égni. Nem szeretnék cseberből vederbe kerülni.

Azt hallottam, a tanári is elég sok időt elvesz azért, és nem is a legkönnyebb. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Ha nem tanári, nem tudom, mi más. Csináltam már egy grafika okj-t is (félig), de az kevésnek bizonyult, az orvosi pedig túl soknak. Szeretem a biológiát, szeretnék emberekkel foglalkozni, kiteljesedni. Még észben van pszichológia vagy biológia, de őszintén nem tudom. Félek, mert nem akarok még egy dologba csak belekezdeni, és otthagyni. Ha valakinek van tuti tippje, szívesen várom.


Előre is köszi bármi segítséget!!!



2019. jan. 3. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sima bioszt hallgatok és van egy angol-más nyelv tanár ismerősöm, remélem hiteles forrás leszek. Kezdem a biosszal: nem mondom hogy nem könnyebb mint az orvosi, de a sejtbiosz, molbiosz, élettan, stb anyag kb. ugyan az, ugyanazokból a könyvekből, és még rájönnek a növényes és állatos tárgyak amikből a rendszertan kifejezetten nehéz ha nincs érzéked hozzá. Emellett én nem szakadok meg a tanulásban, bár nem járok bulizni vagy ilyesmi. A vizsgaidőszakom kifejezetten könnyű volt, mert félév közben amiből lehetett szereztem megajánlottat. A tanár szakosoknak mondjuk nincs annyi bioszos tárgyuk mint nekünk, de van helyette pszichológia meg a jó ég tudja milyen tárgyak.. :D Az angol szak szivatós, azt mondják, nagyon sokan jelentkeznek, pont ezért alig van megajánlott jegy, a fent említett ismerős 12 tárgyból vizsgázott ebben a félévben csak az angolos tárgyakat nézve. Összességében szerintem nem éri meg váltani az orvosiról, sokan visítva örülnének ha a helyedben lennének. Ha orvosi ambícióid vannak akkor maradj és tanulj mert gyönyörű hivatás. Ha nem, akkor válts valamire, de ne azért mert az könnyebb. Pszichológiával kapcsolatban nincs tapasztalatom sajnos. Ha van kérdésed akkor nyugodtan írj üzenetet, szívesen kifejtek bármit bővebben.
2019. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagy kitartó, akkor ne egy hosszú képzést kezdj, inkább egy BA-t, BSC-t, aztán folytathatod ha belejöttél.

ahogy írták, a biológia tanári sem lehet könnyebb. az angol BA ként is elég húzós. esetleg fejezd be a grafika okj-t, hogy valami befejezett papírod legyen. vagy csinálj valami orvosihoz közeli okj-t, fogorvosi asszisztens, pl. az angollal sokat érhet akár külföldön, vagy egy itteni magánklinikán.

2019. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán jó párosítást választottál, ha pihenni szeretnél.

Mindkét szak eléggé intenzív tud lenni.

Főleg, hogy nem is azonos tudomány területi párosítás, azaz bölcsész és természettudományi. Ez tovább bonyolítja mindenhol a helyzetet, mert nem azonosak sokszor a tanulmányi időszakok (vizsga, szorgalmi, szünetek stb).

Jobb lenne ha azonos karon lévőt választanál, ezzel időt spórolnál (nem kellene ingázni a karok telephelyei között).

Ha azonos karon vagy, akkor csak egy sikeres tárgyfelvétel, és lesz majd szabadidőd, de mondjuk nem olyan sok, de lesz valamennyi.

De őszintén szólva inkább a szakpárosítás eladhatóságát vedd figyelembe, mert lehet hogy most kevesebb a szabadidőd, de később több lehet majd.


Egyébként miért nem gondolkozol egy biológia-rajz (művészetek) tanár párosításon? Én ismerek biosz-rajz tanárt, és van óraszáma rendesen. Ha szereted a rajzolást, akkor próbáld meg.


A tanáriról általánosságban annyit, hogy fogsz majd bőven látszólag oda nem illő tárgyat tanulni, de egy későbbi jóért, célért érdemes megcsinálni ezt is.

2019. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!